YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'864 rakımlı tepe'ye yüksek standartlı hastane
'864 rakımlı tepe'ye yüksek standartlı hastane
20 Kasım 2012 11:26
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çankaya'daki Kazım Özalp Mahallesi'ni yüksek standartlı hastane yapmak üzere ''özel proje alanı'' ilan etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çankaya Köşkü yakınlarına sağlık merkezi kurulması için çalışma başlattı ve bu kapsamda Kazım Özalp Mahallesi'ni ''özel proje alanı'' ilan etti.

Kazım Özalp Mahallesi'nde yapılması planlanan yüksek standartlı sağlık merkezinde her türlü sağlık hizmeti verilecek.


-Tartışma konusu olmuştu-


Çankaya Köşkü yakınlarında sağlık merkezi olmaması çeşitli tartışmalara neden olmuştu. Ekim ayında mezarı açılarak, otopsi yapılan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal kalp krizi geçirdiğinde de Köşk'teki sağlık ekipmanlarının yetersiz olduğu ve hastaneye götürülmesi için ambulans dahi bulunamadığı ilişkin iddialar tartışılmıştı.

Bu olay, Devlet Denetleme Kurulu raporlarına da şu şekilde girmişti:

''Merhum Turgut Özal'ın geçmiş sağlık bilgileri ve yoğun program trafiği bilinmesine rağmen derhal müdahaleye uygun ve yeterli sağlık personeli, ekipmanı ve donanımlı bir ambulansın bulundurulmamış olması kabul ve izah edilebilir bir yönetim anlayışı ve uygulaması değildir. Bu açıdan, merhum Turgut Özal rahatsızlandığı anda kendisine ne gerekli vasıfta ilk müdahale yapılabilmiş ne de uygun bir şekilde ve tam zamanında hastaneye götürülebilmiştir.'' aa

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler