YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
85 yaşında torununa böbreğini verdi!
85 yaşında torununa böbreğini verdi!
13 Eylül 2017 09:07
Küçük yaşından beri bakımını üstlendiği torununa böbreğini bağışlayan dede torununu yeniden hayata bağladı. Dede, "Torunuma gerekirse canımı veririm" dedi.

Anne babasının anlaşmazlığı nedeni ile ayrılması sonucu yıllardır dedesinin yanında kalan Ayşe ünlü'nün 14 yaşında iken bacakları ve gözleri şişmeye başladı. Ve kendisine böbrek yetmezliği tanısı konuldu. Torununun gözlerinin önünde büyük sıkıntılar çekmesi dedeyi oldukça üzdü. Dede dokular uyarsa böbreğimi veririm dedi. Ve Antalya'da bir özel hastanede işlem gerçekleştirildi.

DEDEME MİNNETTARIM 

Karaman'da yaşayan bir hayırseverin maddi destekleri ile Antalya'daki organ nakli yapan hastaneye gelen Ayşe " Dedem uyması halinde böbreğini vereceğini söyledi. İncelemeler sonucunda uygun olduğu görüldü. Dedemin böbreğini bana aktardılar. İkimizinde sağlığı yerinde. 2 haftada bir hastaneye giderek kontrollere giriyorum.

Kan değerlerimde bir bozukluk var inşallah o da düzelir. Dedeme minnettarım onu çok seviyorum. Bana tekrar hayat verdi, can verdi. Benim gibi organ ihtiyacı olan binlerce insan var insanlar organları bağış yapsınlar ve insanlara umut olsunlar " dedi.

YETER Kİ TORUNUM SAĞLIĞINA KAVUŞSUN

Böbrek nakli gerektiğini öğrenince çok üzüldüklerini belirten dede çünkü maddi kaynaklarımız çok sınırlı idi dedi. Durumumu öğrenen bir hayırsever bize destek oldu.  Antalya'da böbreklerimin bir tanesini uyması halinde bağışlarım dedim.

Muayenede olumlu sonuç çıkınca bağışladım. Torunuma gerekirse canımı veririm. Şimdi sağlık içerisindeyiz Allah'tan herkese şifa diliyorum. Nakil için para almayan hastaneyede teşekkür ediyorum dedi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler