YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
8 saat hapşıran kadına Suriye'den yardım
8 saat hapşıran kadına Suriye'den yardım
13 Mayıs 2013 15:17
Yaklaşık 4 aydır yakalandığı kronik hapşırık kriziyle mücadele eden ve krizi zaman zaman 8 saate kadar çıkan 24 yaşındaki Hande Ayan’ı Suriye'den bir doktor arayarak yardımcı olabileceğini söyledi.

Yaklaşık 4 aydır yakalandığı kronik hapşırık kriziyle mücadele eden ve krizi zaman zaman 8 saate kadar çıkan 24 yaşındaki Hande Ayan’ın tedavisine başlandı. Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü’nün çağrısı üzerine bugün tedavisine başlanacak olan bir çocuk annesi Ayan’a Suriye’den de bir doktorun telefon ederek yardımcı olabileceğini söylediği belirtildi.

Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde ailesiyle birlikte yaşayan bir çocuk annesi Hande Ayan’ın tedavisine başlandı. Bugün sabah saatlerinde Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü’ne giden Ayan, gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından denetim altında tutuluyor. Ayan’ın önümüzdeki haftadan itibaren tedavisine Ankara, Antalya ya da Almanya’da devam edeceği öğrenildi.

Tedavisine kısa sürede başlanmasının sevincini yaşayan Ayan, hafta başında Tekirdağ Devlet Hastanesi’nden heyet raporu aldığını ve daha sonra sürecin hızla ilerlediğini belirtti. Hakkında çıkan haberler sonrası birçok yerden kendisine yardım telefonu geldiğini ifade eden Ayan, Suriye’den de bir doktorun kendisini aradığını, ancak tedavisiyle sürecinin bu hafta içinde belli olacağını söyledi.

Hande’nin annesi Kadriye Ayan da tedavi sürecinin başlamasından duyduğu memnuiyeti dile getirerek, “Kızımın bir an önce iyileşmesini istiyorum. Tedavisinde, tedavisine başlanmasında emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

 

İHA

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler