YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
3 yıl önce yaptırdığı diş için doktora saldırdı
3 yıl önce yaptırdığı diş için doktora saldırdı
29 Aralık 2012 08:55
Adana’da özel bir hastanede görev yapan iki ayrı doktor, hastaları tarafından darp edildi.

 

Öğle saatlerinde Özel Adana Hastanesi'nde meydana gelen ilk olayda iddiaya göre, M.T (51) midesinden rahatsız olduğu için oğlu M.T (19) ile birlikte hastanenin Gastroenteroloji Bölümü’ne başvurdu. Burada doktorun kendisini randevu saatinde muayeneye almadığı iddiasıyla oğlu M.T. ile bir olan baba M.T. doktor ve hemşireyi darp etti. Darp sonucu Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Burhan Özdil’in omzu çıktı. Hemşirenin ise kafasında ve sırtında morluklar oluştu.
 
İkinci olayda ise iddiaya göre, üç sene önce dişini yaptıran hasta ve hasta yakınları yanlış tedavi yaptığını iddia ederek, doktorun muayenehanesini bastı. Diş Hekimi Şenol Yapıcı ile görüşmek istediklerini söyleyen hasta ve hasta yakınları burada Ferihan Şen isimli hemşire ve Alev Özüiş isimli personelle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine şahıslar iddiaya göre personellere saldırdı. Çıkan arbedede hemşire ve personel vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Kavga olay yerine gelen güvenlik görevlileri tarafından durduruldu. Vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar oluşan personeller ve hasta ile hasta yakınları birbirlerinden şikayetçi oldu. Polis ekipleri şahısları ifadelerini almak üzerine Yarbaşı Polis Merkezi’ne götürdü.
 
Dr. Özdil asıl hedefin kendisi olduğunu aktararak, “Ben içerde çalışırken dışardan bağırış sesi geldi. Hasta işte buradaymış diye zaten kızlara saldırıyordu bize de saldırdı. Sizi vuracam diye 2-3 defa beline davrandı. Bu arada güvenlik geldi. Asıl hedef bendim” diye konuştu.
 
Personel Alev Özüiş, hastalarla ilgilendiği sırada şahıslar tarafından darp edildiklerini kaydederek, “Çok fazla küfür ve hakaret ettiler” dedi.
 
Saldırıya anlam veremediğini ifade eden hemşire Ferihan Şen, hasta ve hasta yakının birden içeri girerek kavga etmeye başladıkları söyledi. Şen, "Hiçbir şey anlamadık. Bize bir şey sormadılar. Direkt saldırdılar. Saldırırken, telefonla fotoğraflarımızı çekip tehdit ettiler. Hemşirelik korkulan bir meslek değil ama artık bizler de korkmaya başladık" dedi.
 
 
 
İHA
 
 
Etiketler: , ,
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler