YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2,5 kiloluk urdan haberi yoktu
2,5 kiloluk urdan haberi yoktu
12 Kasım 2015 15:00
İzmir'de 45 yaşındaki bir kadının karnından çıkan şoke etti. Karın ağrısı şikayetiyle doktora giden kadının karnından ameliyatla, 30 cm çapında 2,5 kilo ağırlığında ur çıkarıldı.

İzmir’de yaşayan ev hanımı Dilek Zühre, karnındaki şişkinlik ve ağrı şikayetleriyle Özel Gözde İzmir Hastanesine başvurdu.

Hastanede doktorlar, Zühre’ye ultrason ve tarama yaptı. Çıkan raporlara göre, Dilek Zühre’nin karnında 30 santim çapında ve 2 buçuk kilo ağırlığında ur tespit edildi. Ameliyata alınan Zühre’nin karnındaki ur, 1 buçuk saatlik zorlu bir operasyonla alındı. Çıkan ur, hem doktorları hem de hastayı şaşırttı. Dilek Zühre, gösterdikleri ilgiden dolayı Gözde İzmir Hastanesi hekimlerine teşekkür etti.

"İYİ HUYLU OLDUĞUNU BELİRLEDİK"

Ameliyatın başarılı geçtiğini ifade eden Gözde İzmir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy, 30 santim çapında, 2 buçuk kilo ağırlığındaki urun hastanın karın zarı, yumurtalık ve rahmini kapsayan bir büyüklüğe sahip olduğunu söyledi.

Ameliyat esnasında frozen tekniğiyle gerçekleştirilen patoloji sonucu urun iyi huylu olduğunu belirlediklerini dile getiren Prof. Dr. Özsoy, miyomun bundan sonra tekrarlama riskinin bulunmadığını kaydetti. Prof. Dr. Özsoy herhangi bir sıkıntı bulunmasa dahi tüm bayanların hastalık riskine karşı önlem olarak her yıl düzenli olarak jinekolojik muayeneden geçmesi gerektiğinin altını çizdi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler