YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 farklı organ nakli haberi
2 farklı organ nakli haberi
29 Ekim 2010 18:08
Organ bağışı 72 yaşındaki bir kişiyi yeniden hayata bağlarken bir taraftan da gerekli donör bulunamadığı için minik Seda yaşamının baharında yaşama veda etti.

Gümüşhane'de bulaşıcı alerjik hastalık nedeniyle akciğerinin yüzde 60'ı alınan ve yaklaşık 40 gündür akciğer nakli için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesinde kadavradan organ beklerken yaşamını yitiren 13 yaşındaki Seda Nas, memleketi Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde toprağa verildi.
 

Cenazesi İzmir'den uçakla Trabzon'a, buradan da karayolu ile Kelkit'in Kılıçcı köyüne getirilen Seda Nas için köy camisinde cenaze töreni düzenlendi.
 

Törene Seda'nın annesi Safiye, babası Halit Nas ve dedesi Cemal Taşdelen ile yakınları, Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu ve eşi Sabiha Salihoğlu, Kelkit Kaymakamı Niyazi Erten, Kelkit Belediye Başkanı Muammer Duran, İl Genel Meclisi Başkanı Sebahattin Çobanoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ferda Yıldırım ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

Seda'nın cenazesi, ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından köydeki aile mezarlığında toprağa verildi.

ORGAN NAKLİ SAYESİNDE BAŞKA BİR CAN İSE HAYATA TUTUNDU

Konya'da 14 yıldır diyaliz tedavisi gören 72 yaşındaki Osman Torun'a, Burdur'da beyin ölümü gerçekleşen 56 yaşındaki Ülkiye Teke'nin böbreği nakledildi.
 
 
 72 YAŞIMDA SAĞLIĞIMA KAVUŞTUM
 
Osman Torun, böbrek yetmezliğinin kalıtsal olduğunu, annesinin ve iki kardeşinin de böbrek yetmezliği yüzünden hayatını kaybettiğini söyleyerek, 17 yıldır böbrek hastası olduğunu ve yaklaşık 14 yıldır diyaliz tedavisi gördüğünü belirtti. aa
 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler