YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
19 milyon kişi HIV virüsü taşıdığını bilmiyor
19 milyon kişi HIV virüsü taşıdığını bilmiyor
16 Temmuz 2014 21:04
UNAIDS'in Genel Direktörü Sidibe, "Dünyada 2013 verilerine göre yaklaşık 35 milyon HIV'li yaşıyor ve bunların 19 milyonu taşıyıcı olduğunu bile bilmiyor" dedi.

Birleşmiş Milletler (BM), dünyada 19 milyon kişinin HIV taşıdığının farkında olmadığını açıkladı.

BM Cenevre Ofisi'nde, BM'nin AIDS ile mücadele kuruluşu UNAIDS'in Genel Direktörü Michel Sidibe, kuruluşun HIV raporunu sundu.

Sidibe, 2013 verilerine göre, yaklaşık 24 milyonu Afrika kıtasında olmak üzere dünyada 35 milyon kadar HIV taşıyıcısının bulunduğunu belirterek bunların yaklaşık 16 milyonunun kadın, 3,2 milyonunun da 15 yaş altı gençlerden oluştuğunu kaydetti.

19 milyon kişinin HIV taşıyıcısı olduğunu bile bilmediğini vurgulayan Sidibe, şimdiye kadar yaklaşık 39 milyon kişinin AIDS ile bağlantılı nedenlerle hayatını kaybettiğini söyledi.

Rapora göre, geçen yıllara nazaran HIV bulaşan ve AIDS'ten ölenlerin sayısında az da olsa düşüş var. 2013'te 2,1 milyon kişiye HIV bulaştı. Bu sayı 2012 yılında 2,2 milyon, 2011'de de 2,4 milyon olarak tespit edilmişti.

Geçen yıl 1,5 milyon kişinin AIDS ile bağlantılı nedenlerden öldüğünü ifade eden Sidibe, 2012'de bu sayının 1,7 milyon, 2011'de de 1,8 milyon olduğunu hatırlattı.

AIDS'e yol açan HIV, bağışıklık sistemine zarar vererek hastalığa neden oluyor. HIV taşıyıcısı; kanı, spermi, vajinal akıntıları veya diğer vücut sıvılarının başka birine transferi yoluyla virüsü bulaştırıyor. HIV; cinsel ilişki, organ nakilleri, doğrudan kan teması ve anneden bebeğine olmak üzere dört yolla bulaşıyor.

21:50
 // AİDS'İN GİZLİ TARİHİ
Merak edenler şu makaleyi okusunlar. Okuduktan sonra, ABD'nin ne kadar insanlık dışı şeylerle kafa yorduğunu anlayacaksınız. Zencileri insan statüsüne koymayıp, öldürülüp yok edilmesi gereken yaratıklar olarak gördüğünü anlayacaksınız. Tüyleriniz diken diken olup, ürpereceksiniz.
Link: http://www.libersite.com/aidsin-gizli-tarihi/...
16 Temmuz 2014 21:50
21:31
 // NEDEN AFRİKA?
HIV virüsü kim ne derse desin, Afrikalılara biyolojik silah olarak laboratuvarlarda üretilmiştir. Klasik katliam yerine emperyalistler bu yola başvurmaktadır. Muhafazakar insanları kandırmak için, uyuşturucu kullananlara ve eşçinseller de enfekte edilmiş, böylece bu hastalığın tanrının gazabı olduğuna halk inandırılmak istenmiştir. Afrika halkı, örf ve adetlerine bağlıdır. Cinsel sapkınlığı rüyalarında bile göremezken, O halde; neden bu hastalık ilk olarak afrikada görüldü?...
16 Temmuz 2014 21:31
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler