YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
12 parmaklı bebek ameliyat oldu
12 parmaklı bebek ameliyat oldu
05 Kasım 2010 18:30
Her bir elinde 6 parmak olan bebek sağlığına kavuştu

Rus asıllı bir ailenin 12 parmak ile dünyaya gelen bebeği, başarılı bir ameliyatla normale döndürüldü.
 

Her bir elinde 6 parmak bulunan Valentin isimli 9 aylık bebek, ailesinin yoğun çabaları sonucunda Almanya’da tedavi edilebildi. Bebeğin ebeveynleri Sergeij ve Natalia Ivanova, Moskova’dan konuyla ilgili yardım istediklerini, ancak bir sonuç alamadıklarını ifade etti. İnternet üzerinden Valentin’in ameliyatı için bir hastane aradıkları belirten aile, çözümü Almanya’da buldu. 
 

Baba Sergeij, “Hastaneyi internet üzerinden bulduk. Ameliyatın yalnızca burada yapıldığını öğrendik ve hastanenin uluslararası bölümünde Profesör Küntscher ile iletişime geçtik. Ona Valentin’in durumunu açıklayan bir elektronik posta yolladık” dedi.
 

Bebeğin ameliyatını gerçekleştiren El Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Markus Küntscher, “Ameliyat özellikle sol elde gerçekten zorlu geçti çünkü kaldırılması gereken bir kemik vardı. Ameliyat 1 saat sürdü ve başarılıydı” ifadelerini kullandı. Valentin’in nadir görülen bir durumu olduğunu söyleyen Küntscher, Almanya’da yılda 1-2 defa aynı vakanın görüldüğünü, yine de hiç görülmediği zamanların olduğunu belirtti.   
 

Başarılı geçen ameliyat sonrasında 10 parmaklı normal bir bebek haline gelen Valentin’in ailesi sonuçtan memnun olduklarını açıkladı. İHA

bir gün gelecek...
 // ibrahim çelikoğlu
altı parmaklı insanlar doğmaya başlayacak.teccalde altı parmaklılardan olacak......
05 Kasım 2010 19:00
SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler