YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
112 çalışanlarının geçici görev yollukları
112 çalışanlarının geçici görev yollukları
28 Haziran 2015 23:57
112 çalışanlarının, görevlendirmelerinde yaşanan gün ve yolluk sorunu çözülüyor

Konuyu Kamu İdari Kurulu (KİK) toplantısına taşıyan Sağlık-Sen, 112 çalışanlarının nöbet esasına göre çalıştığı için, görevlendirmelerde, görevlendirmelerin aylık olmasına karşın sadece görev yaptıkları gün sayısının dikkate alındığını bunun da çalışanları mağdur ettiğini ve yollukların görevlendirme süresi üzerinden ödenmesini istedi. Bunun üzerine, geçici olarak görevlendirilen personele, görevlendirme süresi üzerinden geçici görev yolluğunun ödenmesi gerektiği, bu konuda Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Strateji Geliştirme Başkanlığı ile koordineli şekilde 81 il valiliğine yazı yazılmasına karar verildi.

KİK toplantısında araç değer kaybının kasko şirketinden alınması kararı çıktı. Mevcut uygulamada, ambulans kazalarında hasarlar kasko tarafından ödenmesine karşın değer kaybı şoförden alınıyordu. KİK toplantısında değer kaybının da kasko üzerinden karşılanması konusunda çalışma yapılmasına karar verildi.
KİK toplantısındaki bir başka kazanım maçlara ve etkinliklere katılan sağlık çalışanlarına ödeneklerin tam olarak ödenmesi oldu. 

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler