YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
107 yaşındaki nenenin uzun yaşam sırrı!
107 yaşındaki nenenin uzun yaşam sırrı!
20 Ekim 2015 16:46
Aydın'da yaşayan 107 yaşındaki bir nine sağlıklı yaşamın sırlarını paylaştı. Esma Vardar isimli nine, özellikle kış aylarında sağlığına dikkat ettiğini belirtti. Asırlık nine, kış virüslerine ve özellikle gribe karşı incir kahvesiyle korunduğunu söyledi.

Uzun ve sağlıklı bir ömür süren 107 yaşındaki Esma Vardar, sağlıklı kalma sırlarını paylaştı. Özellikle hastalıklara karşı doğal yollarla mücadele eden 107’lik ninenin en önemli korunma yöntemlerinden biri de incir kahvesi. Aydın’da yaşayan 107 yaşındaki Esma Vardar isimli yaşlı kadın, kış virüslerinden ve gripten Aydın’ın milli ürünü incir kahvesi ile korunmaya çalıştığını söyledi.

Sağlık alanında yaptığı buluşlarla gündemde kalmayı başaran Kısa adı TİAP BAM olan Türk İşadamları Projeleri Bilimsel Araştırmalar Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Başlık "Yapılan bilimsel çalışmalar sonucunda incir meyvesi, dünya üzerinde bilinen en yüksek E vitamini değerine sahip. Hayvansal kaynaklı olmayan en yüksek omega 3 içeriğini barındırıyor olması, bu buluşun ortaya çıkmasına neden oldu. Omega 3 insan vücudu için gerekli olup, vücutta üretilemediği için dış takviyeler ile alınması gereken temel yağ asitidir. Vücudun omega 3 yağ asidine ihtiyacı yaşlılığa kadar devam etmektedir. Elde edilen "Antioksidan İncir Kahvesi” beyin sağlığına da etkisi oldukça önemli olup yetişkinlerde bunama ve Alzheimer hastalığı riskini azaltır, çocuklarda beyin gelişimini tamamlamasında yardımcı olur. Bilindiği üzere incir dünyada en fazla ülkemizde, Türkiye’de de en fazla Aydın’da yetişmektedir. Viral enfeksiyon sonucu ortaya çıkan grip hastalığına meydan okuyabilecek en doğal destek olarak Antivirütik etkiye sahip bu kahveyi herkesin bol bol içmesini tavsiye ediyoruz” dedi.

 İncirli kahveyi bir süredir severek tükettiğini belirten Aydın’ın en yaşlı çınarlarından 107 yaşındaki Esma Vardar, sağlığını önce Allah’a sonra doğal ürünlere borçlu olduğunu belirterek “Özel yapılmış olarak hazırlanan bu incir kahvesini severek tüketiyorum” dedi.

SAĞLIK Kategorisindeki Diğer Haberler