YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman yazarından skandal ötesi yazı!
Zaman Gazetesi yazarlarından Ali Ünal, Soma'daki facianın sebebi olarak, AK Parti'ye oy verilmesi ve Gülen Hareketi'ne hakaret edilmesini gösterdi. Ünal ayrıca Soma işçilerini helak olan kavimlere benzetti.
Zaman yazarından skandal ötesi yazı!
20 Mayıs 2014 / 09:10 Güncelleme: 20 Mayıs 2014 / 09:55

Zaman Gazetesi yazarlarından Ali Ünal bugün skandal ötesi bir yazıya imza attı.

Ünal, Soma faciasıyla ilgili olarak AK Parti'ye oy verenleri suçlarken, Soma'da can veren işçiler için ise dolaylı olarak "helak" kelimesini kullandı. 

Toplumun çoğunluğunun zulmü müsibet getirir

Yazısının girişinde "Kader, bir toplum hakkında umumî bir musibete hükmederken, toplum çoğunluğunun hata ve zulümlerini de nazara alır ve böylesi musibetler geldiği zaman suçlu-masum ayrımı yapmaz." cümlesiyle Yılmaz Özdil benzeri bir anlayışı benimsediği görülen Zaman yazarı, Hz. Ömer'den, Hz. Musa'dan ve Bediüzzaman'dan örnekler vererek Soma faciasının suçunu Erdoğan'ı ve ona oy verenlerin üzerine yıktı.

Gülen Hareketi'ne hakaret edildiği için mi Soma faciası oldu?

Ali Ünal bununla da yetinmedi, yine dolaylı olarak "Erdoğan Gülen Hareketi'ne hakaret ettiği için bunlar oldu" demeye getirdi. 

Helak edilen kavimlere benzetti

Ünal, daha da ileri giderek, faciada ölenler ve Türkiye'de yaşanan acıya "helak" kelimesiyle gönderme yaptı.

Kur'an-ı Kerim'de helak olan kavimlerin özelliklerini sayan Zaman yazarı, o kavimlerde bulunan özelliklerin AK Parti'ye oy verenlerde de bulunduğunu iddia etti.

Ünal, AK Parti'ye oy verenlerin "çalıyor ama çalışıyor" anlayışında olduğunu, bu yönüyle AK Parti'ye oy verenlerin, Kur'an'da helak edilen kavimlerle benzeştiğini ima etti. 

Kur'an-ı Kerim'i de kendi yorumuna alet etti

Ali Ünal bu zorlama ve çirkin yorumuna Kur'an'ı da alet etmeye çalıştı, "zulmedenlere destek olmayın, yoksa size ateş dokunur" ayetiyle ve Fethullah Gülen'in bir sözüyle yazısını sonlandırdı. 

Ünal'ın bu yorumu akıllara Yılmaz Özdil'in önceki gün yaptığı "müstehak" çıkışını getirdi. 

Öte yandan, Ali Ünal'ın bu yazısı yine Fethullah Gülen'in "Allah ocaklarına ateşler salsın" bedduasını akıllara getirdi.

 

STARGAZETE

Etiketler: ,
uzun adam
 // ali
Acaba Gülen grubun niye hezimete uğradı. Ali ünal bey bununla ilgili bir yazı yazarsa fena olmaz.
...
20 Mayıs 2014 Salı 16:42
hadi git
 // kenan
12 yıldır her dediğinizi yaptırırken iyi olan hükümet birden bire nasılda kötü oldu. menfaat bitti, savaş başladı. yazıklar olsun size cemaat diyene...
20 Mayıs 2014 Salı 11:54
Allah akıl versin...
 // Yahya RAMİ
Onlara göre Balkanlardaki sel felaketinin sebebi de Erdoğan!... Eğer Cemaat görünümlü örgütün ve İslam alimi görünümlü örgüt liderinin Türkiye'nin ayağına çelme takma girişimlerine engel olunma cüreti gösterildiği için Türkiye'ye yağması gereken yağmur Balkanlara yağdı ve bu da oralarda sel felaketine neden oldu!.. Oysa asıl kendileri bu ümmet ve hatta tüm insanlık için gerçek bir musibet!... Allah onların şerlerinden herkesi korusun! Kime ne zaman nasıl iftira atacakları belli değil çünkü!.....
20 Mayıs 2014 Salı 11:05
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler