YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman Gazetesi'ne büyük şok
Gülen Hareketi medyasına yakınlığıyla bilinen Zaman Gazetesi bir tekzip daha yedi.
Zaman Gazetesi'ne büyük şok
01 Mayıs 2014 / 07:17 Güncelleme: 01 Mayıs 2014 / 11:57

Takvim'de yer alan habere göre; 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinde başarılı olamayan Gülen örgütü foyalarını ortaya çıkaran Turkuvaz Medya Grubu'na saldırmaya devam ediyor. Paralel yapının kirli yüzünü ortaya çıkaran Turkuvaz Medya Grubu paralel yapı tarafından hedef haline geldi ve kamuoyunda itibarsızlaştırmak için ellerinden gelen bütün iftirayı yaptılar. Zaman Son olarak mahkeme kararı gereği "Sabah ve atv için ihale karşılığı işadamlarından para toplanmış" haberine bir tekzip daha yayınlamak zorunda kaldı.

Yargı'dan Zaman'a suçüstü

Zaman Gazetesi, 1 Şubat 2014 tarihli "Sabah ve atv için ihale karşılığı işadamlarından para toplanmış" haberi nedeniyle bir tekzip daha yedi. 17 Aralık darbe sürecinde, yalan ve iftira dolu haberleriyle bu sürecin bayraktarlığını yapan Zaman,Turkuvaz Medya Grubu ile ilgili yaptığı bütün haberlerinin tetikçilik olduğu mahkeme kararlarıyla da tescilleniyor.Turkuvaz Medya Grubu adına Av.Fatih Savaş'ın başvurusu sonucunda İstanbul 2.Asliye Ceza Mahkemesi, basın özgürlüğünün "suç işleme özgürlüğü" olmadığı gerekçesiyle Zaman Gazetesi'nin haberinin tekzibine karar verdi.

Zaman Gazetesi kendi haberini yalanlamak zorunda kaldı

Mahkeme kararı neticesinde Zaman, 24 Nisan 2014 tarihinde Turkuvaz Medya Grubu'nun tekzip metnini 13.sayfasında yayınlamak zorunda kaldı. Kendi sayfalarında, yaptığı haberin gerçek dışı olduğunu okuyucusuyla paylaşan Zaman, bunu yaparken yine okuyucusuna, kamuoyuna ve kanunlara da saygısı olmadığı gösterdi.

Tekzip metnini sulandırma çabası

Atv-Sabah'la ilgili iftira ve yalan dolu haberini 1 Şubat 2014 tarihli sayısının 13.sayfasında yayınlayan ve mahkeme kararı gereği tekzip metnini yine 13.sayfada yayınlamak zorunda olan Zaman, bunu yaparken de kanunlara saygısının olmadığını bir kere daha göstererek, 13.sayfayı resmi ilanlarla doldurdu ve yayınladığı tekzip metnini gizlemeye çalıştı.Gerçekleri gizleyerek, hayali haberler yapan Zaman'ın bu hareketi kamuoyunu şaşırtmadı.

 

TAKVİM

 

07:50
 // Millet Eğilmez Türkiye Yenilmez
kendin çal kendin oyna...
01 Mayıs 2014 07:50
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler