YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zaman Gazetesi 130 kişiyi işten çıkardı
Zaman Gazetesi 130 kişiyi işten çıkardı
07 Ekim 2015 09:13
Genel Yayın Müdürü istifa eden Zaman'da aynı zamanda genel merkezden 30'u aşkın personelin işten çıkartıldığı, bölgelerden ise 100'e yakın kişinin ilişiği kesildiği belirtiliyor.

Maddi darboğaza giren Zaman Gazetesi’ne ilk destek Fetullah Gülen’den geldi. Dumanlı’nın görevden alındığı gün bir vaazı yayınlanan Gülen, gazeteye destek çıkılması, abone kampanyası yapılmasını tavsiye ediyor.

Şişirme bir tirajla Türkiye'nin en çok satan gazetesi olduğu iddia edilen ve 600 bin gazetenin okunmadan yumurta kartonu yapılmak üzere hurdacıya satılan Zaman Gazetesi erimeye devam ediyor. En son Genel Yayın Müdürü'nün de istifa ettiği Zaman'da işten çıkarmalar da sürüyor. Gazete içinden sızan bilgilere göre yapılan son tenkisatla Zaman genel merkezinden 30'u aşkın personelin ilişiği kesildi. 

İSTİFA İLE ÖRTBAS

Büyük tiraj kaybına uğramaya devam eden Zaman Gazetesi'nin işten çıkarmaya önce Zaman Okuyucu Birimi olarak bilinen halkla ilişkiler personelinden başlandığı ve 30'dan fazla ismin işten çıkartıldığı öğrenildi.

Zaman İnsan Kaynakları, aldıkları emir ile birlikte personeli işten atmak yerine istifaya zorlayarak, kamuoyuna erimediklerini, personelin kendi isteği ile işten ayrıldığı imajını vermeye çalıştıkları belirtiliyor. Her bir personelden istifa mektubu alarak işten çıkartan Zaman Gazetesi'nin aynı zamanda bölgelerden 100'e yakın personelini işten çıkarttığı kaydediliyor.

ANKARA AKSİYON'DA İKİ KİŞİ KALDI

Yaşadığı ekonomik sıkıntı nedeniyle sürekli küçülmeye giden FETÖ medyasına bağlı Aksiyon Dergisi'nin Ankara'daki temsilciliğinde de sadece iki kişi kaldı.

Derginin diploması muhabiri Servet Yanatma'nın doktora gerekçe gösterilrerek Londra'ya gönderilmesi ve onun yerine Aksiyon Dergisi'nden Mesut Çevikalp'in getirilmesi ile birlikte Aksiyon Ankara'da bir temsilci ve bir muhabiri kaldı. 

İŞTEN ÇIKARMA SÜRECEK

Zaman'ın Genel Yayın Müdürlüğü'ne getirilen Abdülhamit Bilici döneminde de Zaman'dan personel çıkartma yoluna gidileceği belirtiliyor. Zaman Okuyucu Birimi'nden çıkarılan 30'u aşkın kişiden sonra sıranın haber merkezine geldiği ve bazı muhabirlerin yakın zamanda işten çıkartılacağı dillendiriliyor.

TİRAJDAKİ DÜŞÜŞ ENGELLENEMİYOR

Fetullah Gülen son vaazında "Zaman'a destek olun, abone kampanyası yapın" emirleri yağdırırken Zaman'ın tirajındaki düşüşün önüne geçilemiyor. En büyük maddi kaynağı olan esnafı kaybeden FETÖ yapılanması içerisinde en büyük zararı medya gördü. FETÖ ile bağlantısı olduğu anlaşılmaması için örgüt üyeleri bile Zaman gazetesinin kapısına bırakılmasını istemezken basılan yüzbinlerce gazete açılmadan yumurta kartonu fabrikasına gidiyor.

Sabah.com.tr

fetö
 // hür
Eğer fetö terör örgütüyse neden el konulmuyor gazete ve tvlere...
07 Ekim 2015 10:44
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler