YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yine Hürriyet, yine algı operasyonu!
Hürriyet Gazetesi, kız yurdunda kalan öğrencilere tahsis edilen körüklü otobüs üzerinden "pembe otobüs" vurgusu yaparak algı yönetimi yaptı.
Yine Hürriyet, yine algı operasyonu!
04 Mart 2015 / 21:55 Güncelleme: 04 Mart 2015 / 21:56

Hürriyet, Karaköprü Kız Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerin, Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü’ne gidebilmesi için kullanılacak olan otobüse ilişkin açıklamayı, kadınlara özel otobüs seferleri başlatılmış gibi yansıttı.

Şanlıurfa Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, otobüsün sabah saat 07.00'de öğrencileri alacağı ve hiçbir durakta durmadan servis gibi direk okula gideceği belirtildiği halde, otobüsü kadınlara tahsis edilmiş gibi gösteren Hürriyet, daha önceden de birçok kez uyguladığı yöntemi tekrarlamış oldu.

Hürriyet: "Kadınlara özel otobüs seferleri başladı"

Haberin başlığında "Kadınlara özel otobüs seferleri başladı" ifadesinin kullanılarak uygulamanın çarpıtılmaya çalışıldığı gözlendi. Haberin spotunda ise "Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın ölümünden sonra konuşulan “pembe otobüs”, Şanlıurfa Belediyesi tarafından Harran Üniversitesi’nde hayata geçirildi" denildi. Haberde, öğrencilerin rahat ulaşımı için kullanılacak olan otobüs, "pembe otobüs" uygulamasına geçildiğinin kanıtı olarak gösterildi. Geçmişte laikliğin elden gittiğine dair birçok haber yapan gazete, bu tarz haberlerine bir yenisini daha eklemiş oldu.
 
Haberde belediyeden yapılan açıklamaya da yer verildi. Açıklama şu şekildeydi: "Sabah saat 07.00’de yurdun önünden kız öğrencileri alan 150 yolcu kapasiteli 18 metre uzunluğunda, 4 kapılı körüklü otobüs hiç bir durakta durmadan Çevik Kuvvet Kavşağı, çevre yolu ve Mardin yolu üzerinden Osmanbey Kampüsü’ne gidiyor. Konforlu bir yolculuk yapmanın keyfini yaşayan öğrenciler, yolculuk sırasından teknolojik aletlerini beş noktada bulunan USB girişli aparattan şarj ederken, isteyen kablosuz ağdan internette sörf yapabiliyor. Ayrıca  otobüsün içinde bulunan plazmadan da televizyon izleyebiliyorlar.”

Pembe otobüs nedir?

Pembe Otobüs, ilk olarak Mexico City’de toplu taşımalardaki tacizi engellemek için sefere konulan sadece kadınların kullandığı otobüslere deniyordu. Türkiye üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın tecavüz girişiminin ardından yakılarak öldürülmesinin şokunu yaşarken söz konusu uygulama sosyal medyada gündeme getirilmişti.

 

STAR

varsın hırlasınlar...
 // Ömer
Kendilerine yıllarca beyaz 'Türk' denilen yahudi uşaklarınca Rosa Parks muamelesi yapılan bu ülkenin gerçek sahiplerinin,ahlaksız,yahudi uşaklığını kendilerine görev edinmişler karşısında artık sessiz kalmayacaklarını,beyinlerine kazımalılar.Bakın düne kadar adı fuhuş gemisiyle anılacak duruma gelmiş,jilet olmaktan kurtarılan Savaronada, bu ülkenin C.başkanının yabancı misafirlerini ağırlasına bile tahamül edemeyecek kadar alçalabiliryor,saraya 222 makam aracı alınıyor diye kuduruyor bu hainle...
05 Mart 2015 Perşembe 10:56
siyon uşakları kuduruyor
 // Ömer
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
05 Mart 2015 Perşembe 09:52
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler