YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yılmaz Güney'in eşi özerklik istedi!
Yılmaz Güney'in eşi özerklik istedi!
02 Nisan 2013 17:55
Efsane oyuncu Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney, katıldığı programda ilginç açıklamalarda bulundu. Kürtlere özerklik verilmesini isteyen Güney, Ak Parti'ye katılmak istediğini söyledi.

Yılmaz Güney'in eşi Fatoş Güney, Enver Aysever'in programına konuk oldu. Programda çarpıcı açıklamalar yapan Güney, Kuzey Irak'taki Barzani modelini,n Türkiye'den daha çağdaş olduğunu söyledi.

Çözüm sürecinde Kürt halkına en azından özerklik verilmesi gerektiğini söyleyen Güney, siyasete girmek istediğini açıkladı.

"Kürtlerin devlet olması uzun bir süreç. Bugün yarın olacak bir şey değil. Olur mu olmaz mı bunu da zaman gösterecek. Ben şu anda Kürtler devlet olsunlar, Türkiye'den toprak alsınlar demiyorum. Ama en azından ilk aşama kürtlerin kendi özerkliklerini kullanmalarıdır. Yılmaz Güney'in söylediği gibi bütün Kürtler zaten ileride bir güç birliği haline geldikleri takdirde ve Türkiye de bunun destekçisi olduğu takdirde Türkiye'nin eli çok güçlenir" dedi.

AK Parti'ye evet, CHP'ye asla

 AK Parti'den teklif gelirse düşüneceğini söyleyen Güney, 'CHP'ye asla girmem ' diye konuştu.

14:48
 // hadiordan
Bir sen eksiktin. Kocan bölücü idi ve ayni zamanda katil idi. Sen kendini nimetten mi saniyorsun. Gidin kendi malinizi mülkünüzü özerkleştirin, başkalari kullansin....
09 Nisan 2013 14:48
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler