YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni Şafak’ın Hadise ile imtihanı
Yeni Şafak’ın Hadise ile imtihanı
Yeni Şafak’ın Hadise ile imtihanı
17 Ocak 2009 / 12:30 Güncelleme: 17 Ocak 2009 / 00:00

Yeni Şafak, “Hadise’nin babasının köyü Fındıcak’ta herkes, Düm Tek Tek’i çok beğendiğini söylüyor. ‘Hadise ile gurur duyuyoruz’ diyen köylüler, ‘İnşallah kızımız birinciliği kazanır’ sözlerini “Köyde Hadise” başlığı ile sürmanşetten vererek Hadise’ye destek verdi.


“Türkiye’nin Birikimi” iddiasında olan bir gazetenin Hadise’ye verdiği bu desteğini okuyucuları ‘anlamlı’ buldu. Dili İngilizce, anlamı bu topraklara Fransız(!), duruşu oryantal olan bir şarkının “Türkiye’nin Birikimi” ile ne kadar örtüştüğü ise ayrı bir tartışma konusu.


“Mahalle Baskısı”nın Yeni Şafak üzerinde “Hadise” çıkarması da ihtimal dahilinde görünüyor. Anlaşılan muhafazakar kesimin Hadise ile imtihanı daha çok sürecek.


İşte Yeni Şafak’ın Hadise haberi…


Hadise'ye köyünden destek


Eurovision Şarkı Yarışması'nda “Düm Tek Tek” adlı parçayla Türkiye'yi temsil edecek Hadise'ye, babasının köyündeki hemşehrilerinden destek geldiEurovision Şarkı Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek Hadise'nin Sivas'ın Yıldızeli ilçesindeki babasının köyünde yaşayan vatandaşlar, genç sanatçının başarılı olacağına inanıyor. Avrupa Yayın Birliğince (EBU) düzenlenen Eurovision Şarkı Yarışması'nda “Düm Tek Tek” adlı parçayla Türkiye'yi temsil edecek Hadise Açıkgöz'ün babası Hasan Açıkgöz'ün memleketi olan Yıldızeli ilçesine bağlı Fındıcak köyünde, Hadise'nin ülkeyi temsil edecek olmasının sevinci yaşanıyor. İlçeye 27 kilometre uzaklıktaki köyde yaşayan vatandaşlar, genç şarkıcının Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğine ve başarılı olacağına inanıyor. Fındıcak köyü muhtarı Mahsun Kılıç, köye en son çocukken gelen Hadise'yi televizyondan tanıdığını söyledi. Hadise'nin köyde yakınları olduğunu ancak yaz aylarında geldiklerini ifade eden Kılıç, “Hadise'nin babası ve amcası yaz tatillerinde köye geliyor” dedi.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler