YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni Asır gazetesine saldırı
Yeni Asır gazetesine saldırı
13 Ekim 2015 17:40
İzmir'de dün Ankara'daki patlamalara tepki için yapılan eylemde DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı'nın Yeni Asır ve Sabah Gazeteleri'ni hedef göstererek yaptığı provokasyon hedefine ulaştı.

Sarı'nın hedef göstermesinin ardından bugün 15.30 sıralarında bir grup, Yeni Asır Gazetesi'nin Çankaya'daki merkez binasına saldırdı. İçeriye girerek sloganlar atan saldırganlar, "Burayı kan gölüne çeviririz" diye tehditler yağdırıp duvarlara kırmızı boya ve yumurta attı.

1-20151013174028.jpg

Yeni Asır Gazetesi'ni yırtan grup, yine tehditler yağdırarak gazeteden ayrıldı. İzmir Halkevleri Şubesi üyesi oldukları iddia edilen saldırganlar daha sonra sloganlar atarak şube binasına doğru kaçtı.
İhbar üzerine olay yerine gelen polise ekipleri, 12 saldırganın 8'inin kimliklerini tespit etti.

2-642.jpg

Terör olayları ve provokasyonlara karşı Yeni Asır'ın "Birlik olma günü" ve Sabah'ın da "Teröre karşı seferberlik" manşetlerinden rahatsız olan Memiş Sarı, önceki günkü gösteride Yeni Asır, Sabah ve Yeni Şafak'ı hedef göstermişti.

3-343.jpg

3 gazeteyi Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu platformun üstünden yere fırlatan Sarı, nefret kusmuştu. Memiş Sarı'nın bu provokasyonuna tepki gösteren yüzlerce kişi ve kuruluş, Sarı'ya tepki göstererek Yeni Asır'a destek mesajı gönderdi.

4-190.jpg

 

YENİ ASIR

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler