YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yeni adresleri belli oldu
Star ve Akşam gazetelerinden gönderilen Mustafa Karaalioğlu, Yusuf Ziya Cömert ve Mehmet Ocaktan'ın yeni adresi belli oldu. Yeni Şafak Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve İnternet Servisi Şefi Ersin Çelik üç ismin Yeni Şafak'ta yazacağını duyurdu.
Yeni adresleri belli oldu
27 Kasım 2014 / 14:14 Güncelleme: 27 Kasım 2014 / 14:41

Türk basını hafta başına şaşırtan bir gelişme ile başladı. Medya tarihinde ilk kez görülen bir şekilde, iki gazetenin başındaki üç tepe isim aynı anda görevden alındı.

Star ve Akşam gazetelerinin patronu Es Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Star Medya Yayıncılık Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan'ı görevden aldı.

"Tarzlarımız uyuşmuyor"

Görevden almalarla ilgili bazı iddialar ortaya atıldı. Bunun üzerine bir açıklama yapan Ethem Sancak, "arkadaşlarımız" dediği gazetecilerle tarzlarının uyuşmadığı için yollarını ayırmak zorunda kaldıklarını, bu tür ayrışmaların normal olduğunu, gerektiğinde eşlerin, kardeşlerin bile ayrılmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Yeni adresleri belli oldu

Ethem Sancak'ın, yeni bir yayın dili geliştirecekleri gerekçesi ile görevlerine son verdiği üç ismin yeni adresi belli oldu. Üç isim de artık İbrahim Karagül'ün başında bulunduğu Yeni Şafak'ta köşe yazarlığı yapacak.

Başa döndüler

Mustafa Karaalioğlu Star'daki görevine başlamadan önce Yeni Şafak'ın başındaki isimdi. Yusuf Ziya Cömert de aynı dönemde gazetenin genel yayın yönetmenliği koltuğunda oturuyordu.

Karaalioğlu Star'a geçmek için; Cömert de bazı "uyuşmazlık"lardan ötürü gazeteden ayrılmıştı. Mehmet Ocaktan ise, Yeni Şafak'ta köşe yazarlığı yaparken görevinden ayrılmış, Ak Parti'den milletvekili seçilmişti. 

Haberi Ersin Çelik Twitter'dan duyurdu

Yeni Şafak Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ve İnternet Servisi Şefi Ersin Çelik konuyla ilgili olarak twitter adresinde şu tweeti paylaştı:

1-444.jpg

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler