YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yalçın Doğan duadan rahatsız oldu
Hürriyet yazarı Yalçın Doğan, THY uçağında yapılan 'sefer duası'nı 'rezalet' olarak niteledi ve rahatsızlığını köşesine taşıdı.
Yalçın Doğan duadan rahatsız oldu
18 Mart 2015 / 13:26 Güncelleme: 18 Mart 2015 / 13:41

15 Mart 2015 tarihli THY seferinde yaşadıklarını köşesine taşıyan Yalçın Doğan, uçakta yapılan sefer duasını 'rezalet' olarak tanımladı. Uçağa bindiğinde ekranlarda önce Arapça, sonra da Türkçe olarak sefer duasının yapıldığını belirten Doğan, bu konudaki rahatsızlığını dile getirerek 'Ulaştırma Bakanlığı'ndan yaptırım bekledi.

Yanlış bilgi verdi

Böyle bir uygulamanın katı İslami rejimli Suudi Arabistan, Şran ve Pakistan gibi ülkelerde bile olmadığını iddia eden Yalçın Doğan bu konuda da yanıldı. Zira Suudi Arabistan ve İran uçaklarında her seferde dua okunduğu herkes tarafından biliniyor.

İşte Doğan'ın yazısındaki o bölüm:

THY'de 'sefer duası'

15 Mart 2015, üç gün önce Sabiha Gökçen-Londra seferini yapan 1963 sefer sayılı THY uçağı. Macaristan üzerine geldiğinde, uçakta ekranlar açılıyor, ekranda önce Arapça, sonra Türkçe bir yazı,

"sefer duası".

Yazıdan sonra ekranda bir ses, "Peygamberimizin sefere çıktığında ettiği duayı dinleyeceksiniz". Dua okunuyor, arkadan başka sesler duyuluyor, bu bir video kaydı.

İran, Suudi Arabistan, Pakistan gibi katı İslami rejimlerin uçaklarında bile görülmeyen rezalet. Sözüm ona, İslami rejim şırıngası mı? Hangi aklı evvelin dâhiyane buluşu? THY ile sözüm ona, rejim değişikliği provası mı? İlkel bir buluş.

Uçaktaki bazı yolcular dua görüntülerini kayda alıyor. THY herhalde gerekçesini açıklar. Ulaştırma Bakanlığı herhalde üstüne gider. Gider mi, sanmam.

bi bitmedi ülkemizde ki isimleri müslüman olan gavurcuklar
 // gündüzbey
...bi bitseler, bir o kadar daha güclenecegiz,kalkinacagiz....
18 Mart 2015 Çarşamba 19:05
16:07
 // izmir izmirli
Müslüman olan bir ülkede müslüman kimliğini sindiremiyorsan nüfusu müslüman olmayan bir ülkede mesleğini icra et onların ekmeğini ye suyunu iç.senin asıl bu kafayla bu müslüman ülkemde barınman rezalet!...
18 Mart 2015 16:07
Mekap yollayanın uşağı
 // Ömer
yıllarca Kürt ve Türk gençlerinin ölümüne sebep ateşe odun taşıyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliği taşıyan kripto yahudiuşaklarından beklenen bir ifade ve yazı.Bunun patronu kim? Bu gibileri para ile tutanlar gün gelecek kullanım tarihleri gelince bir paçavra misali tarihin çöplüğüne atarlar.En azılı din düşmanı siyonist ne ise bu şahışta aynıdır.Bu gibi iliştirilmiş kiralık kalemlerin genlerinde ihanet/nankörlük duygusu var....
18 Mart 2015 Çarşamba 15:32
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler