YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yakın arkadaşı Yazıcıoğlu'nun hayatını yazdı
Yazıcıoğlu hakkında yazılan yeni bir kitap raflarda yerini aldı
Yakın arkadaşı Yazıcıoğlu'nun hayatını yazdı
16 Mayıs 2009 / 15:17 Güncelleme: 16 Mayıs 2009 / 00:00

YAZICIOĞLU ADAM GİBİ ADAMDI


Muhsin Yazıcıoğlu hakkında 1993 yılında ilk defa kitap yazan ‘Yusufiyeli’ Gazeteci-Yazar Selim Çoraklı “Muhsin Yazıcıoğlu-Adam Gibi Adam” isimli yeni bir kitap kaleme aldı.


Sevilen bir insan olan Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü üzerinden daha bir ay geçmeden hakkında birkaç kitap çıktı. Bunlardan biri de yıllar önce (1993) Muhsin Yazıcıoğlu hakkında ilk defa bir kitap yazan Selim Çoraklı oldu.


Yazıcıoğlu ile gençlik yıllarından beri dost olan Çoraklı, “Muhsin Yazıcıoğlu-Adam Gibi Adam” ismini verdiği kitabında Yazıcıoğlu’nun çileli hayatını, mücadelesini, geçirdiği kaza etrafında oluşan şüpheleri, arkasından yazılanları bir araya getirerek 400 sayfalık güzel bir eser ortaya koydu.


Kitabın giriş yazısında, “Muhsin Yazıcıoğlu, dost ve düşman herkesin ittifakıyla bu milletin içinden çıkmış, himmeti milleti olmuş son Alperenler’dendi. İdealist bir dava adamının nasıl olacağını hayatının bütün safhâlârında yaşayarak göstermiş olan Yazıcıoğlu, güzel bir hayatın ardından güzel bir ölümle aramızdan ayrılarak ebedi âleme göçmüştür.” Diyen Çoraklı, “Muhsin Reis” dediği Yazıcıoğlu’nun çok sevdiği Sonsuzluğun Rabbine en güzel şekilde gittiğine inandığını söyledi.


Kitabın ismini niçin “Adam Gibi Adam” koyduğunu “Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz, nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz gerçeği bir kez daha çarptı sinelerimize.. O inandığı gibi yaşadı ve yaşadığı gibi gerçek âleme göçtü. Kendi ifadesi ile bir saniyesine hâkim olamadığımız bir hayat için asla eğilip bükülmedi. Dik durdu, dik yaşadı, doğru yürüdü. Davasının adamı oldu. Onun için kitaba bu ismi koydum” diye açıklayan Çoraklı, Yazıcıoğlu’nun nasıl bir dava adamı olduğunu da şu söyleriyle dile getirdi:


“Kimin himmeti milleti ise, o kişi tek başına bir millettir. Muhsin Reis bu anlayış ile milleti için bütün himmetini harcadı. Bir karlı kış gününde milletine gerçekleri anlatma uğruna çıktığı yolculukta, her şeyden çok sevdiği Sonsuzluğun Rabbine ulaştı. Milyonlarca insan arkasından hüsn-ü şahadette bulundu. İstikamet ve vakar sahibi bir Müslüman olduğuna şahitlik yaptılar.”


Popüler yayınları arasında piyasaya çıkan “MUHSİN YAZICIOĞLU-ADAM GİBİ ADAM” isimli kitabın Muhsin Reis’in herkes tarafından nasıl hüsn-ü şahadetle uğurlandığına dair bir belge niteliği taşıyacağına inandığını belirten yazar, “Rabbim inşallah düz yaşayıp, düz duran, doğru bir hayat yaşayan Muhsin Reis’i gerçek âlemde Kâinatın Sevgilisi’ne komşu eder.” Dedi.


Başlangıç kısmı hariç sekiz bölümden meydana gelen kitabın birinci bölümünde gerçek bir dava adamı olan Yazıcıoğlu’nun hayatı, ikinci bölümde kazanın oluşu ve defnedilişi sırasında yaşananlar, üçüncü bölümde kaza hakkında kamuoyunda oluşan şüpheler analiz edilmiş. Dördüncü bölümü hayatından kesitlere ayrılan kitabın beşinci bölümü ise Yazıcıoğlu’nun  nasıl bir dava adamı olduğunun daha net anlaşılması için siyasi konuşmaları ve röportajlarından seçmeler konmuş. Altıncı bölümde siyasilerin Yazıcıoğlu hakkında söyledikleri, yedinci bölümde ardından yazılanlar ve sekizinci bölümde ise hayatından kareler yer almış.


“Muhsin Yazıcıoğlu-Adam Gibi Adam”
Yazan: Selim Çoraklı
Popüler Yayınları
0212 521 29 29


kanalahaber.com

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler