YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ulusal Kanal çalışanlarından soruşturmaya tepki!
Ulusal Kanal çalışanlarından soruşturmaya tepki!
17 Temmuz 2013 18:13
Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nın karşısında toplanan Ulusal Kanal çalışanları, Hatay Başsavcılığı’nın açtığı soruşturmayı protesto etti.

Taksim Gezi Parkı olayları sürecinde yaptığı yayınlar nedeniyle Hatay’daki bir vatandaşın savcılığa itirazını dikkate alan Hatay Başsavcılığı, Ulusal Kanal hakkında soruşturma başlatmıştı. Ulusal Kanal çalışanları, başlatılan soruşturmayı protesto etmek için Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nın karşısındaki alanda toplandı.

CHP İstanbul Milletvekilleri Mahmut Tanal ve Melda Onur da gruba destek verdi. Grup adına basın açıklamasını, İstanbul Başsavcılığı’na ifade vermek üzere gelen Ulusal Kanal Sorumlu Müdürü Naci Eriş yaptı. Ulusal Kanal’ın 1.5 aya yakın halk hareketi yayınlarıyla gündeme oturduğunu söyleyen Eriş, “Bu yayınlarımızın ardından önce RTÜK tarafından 570 bin TL’yi bulan cezalar kesilmişti. Bunun ardından Hatay’da bir vatandaşın şikayeti üzerine bir soruşturma başlatılmıştır. Bu soruşturma Hatay Başsavcılığı tarafından yürütülmekte ve İstanbul Başsavcılığı’na yazılan bir talimatla Ulusal Kanal yayınlarını hazırlayan, sunan ve sorumlu müdür olan kişinin isimleri istenmiş, bu kişilerin ifadelerinin alınması istenmiştir” dedi.
 
Basın açıklamasından sonra gazetecilere açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, medyanın üzerinde her zaman baskı olduğunu belirterek, “Bu son dönemde baskının ötesinde. Medya artık kimi yerde satın alınarak, kimi yerde suç ortağı yapılarak, kimi zaman tehdit edilerek bir baş belası halinden çıkarılmaya çalışılıyor” diye konuştu.
 
Basın açıklamasının ardından Ulusa Kanal yetkilileri ifade vermek ve kendilerini ihbar etmek için adliyeye girdi.

İHA

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler