YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uğur Dündar savcıları HSYK'ya şikayet etti
2. iddianamede özel hayatıyla ilgili iddialar için savcıları HSYK'ya şikayet etti
Uğur Dündar savcıları HSYK'ya şikayet etti
26 Mart 2009 / 17:47 Güncelleme: 04 Nisan 2009 / 00:00

Uğur Dündar, Ergenekon soruşmasının ikinci iddianamesinde özel hayatıyla ilgili bazı iddialar yer aldığı gerekçesiyle savcıları HSYK'ya şikayet etti.


HSYK Başkanlığı'na avukatı aracılığıyla dilekçe gönderen Dündar, iddianameyi hazırlayan savcılar Ercan Şafak, Mehmet Ali Pekgüzel, Fikret Seçen, Mehmet Murat Yönder, Zekeriya Öz ve Nihat Taşkın hakkında şikayetçi oldu. Dündar'ın dilekçesinde, iddianamede soruşturma konusu ile hiçbir ilişkisi bulunmayan, iftira ve hakaretlere yer verildi. Bu suretle Dündar'ın kişisel haklarına, onur, şeref ve saygınlığına saldırıda bulunduğu kaydedildi.


Savcıların haklarında gerçekleştirecek soruşturma sonucunda, kamu davası açılarak cezalandırılmaları talep edilen dilekçede Dündar'ın kişisel haklarına, onur, şeref ve saygınlığına hukuk adına saldırıda bulunulduğu, eşi ve çocukları ile aile yaşamına açıkça zarar verildiği kaydedildi.


Dilekçede şunlar kaydedildi: "Şikâyetimiz, kişisel olarak müvekkilimin uğradığı haksız saldırının cezalandırılması olduğu kadar aynı zamanda demokratik hukuk toplumlarının en etkin ve temel toplumsal denetim mekanizmalarından biri olan hukuka olan inanç ve güvenin sağlanması ve korunması amacını taşımaktadır. "


Dündar, dün akşam ana haber bülteninde söz konusu iddialara sert tepki göstermişti.(Cihan)


Dündar’ı kızdıran "çekdefteri gazeteciliği" olmasın?


1. ve 2. Ergenekon iddianamelerinin TAM METNİ


 


 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler