YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Uğur Dündar Çiller'e çıplak fotoğraflarıyla şantaj yapmış!
Sözcü Gazetesi yazarı Uğur Dündar'ın 28 Şubat sürecinde Tansu Çiller'e çıplak fotoğrafları üzerinden şantaj yaptığı iddia edildi.
Uğur Dündar Çiller'e çıplak fotoğraflarıyla şantaj yapmış!
14 Şubat 2015 / 09:40 Güncelleme: 14 Şubat 2015 / 10:07

Yeniakit.com.tr'nin iddiasına göre; başını Uğur Dündar'ın başını çektiği bazı gazetecilerin 28 Şubat sürecinde Tansu Çiller'e çıplak fotoğrafları üzerinden şantaj yaptığı ortaya çıktı.

Dündar'ın Sözcü gazetesinde birlikte köşe yazdığı Emin Çölaşan'ın 'Sakıncalı Gazeteci' isimli kitabında yer alan iddialar "İnadına mini etek giyin"cilerin kadınlar üzerindeki emellerini ortaya koyar nitelikte.

Çıplak fotoğrafları elden ele dolaştırmışlar 

Emin Çölaşan'ın Sakıncalı Gazeteci kitabında aktarılan bilgilere göre: Uğur Dündar bir gün, Çiller'in doktorundan çalınmış yarı çıplak fotoğraflarını Emin Çölaşan'a gösteriyor. Bu ayıp daha sonra Ertuğrul Özkök'le tekrarlanıyor.

Dündar'ın en yakın arkadaşlarından olan Çölaşan kitabında, çıplak fotoğrafların nasıl elden ele dolaştığını ayrıntıları ile anlatıyor. 

Dündar, Çölaşan'ın iddialarına sessiz

Kadınlara "İnadına mini etek ve dekolte giyin. İnadına kızlı erkekli oturun" diyen Uğur Dündar'ın, en yakın arkadaşı Emin Çölaşan'ın kitabında yer verdiği iddialar hakkında hiçbir yalanlama yapmaması dikkat çekiyor. 

rs1-225.jpg

Çiller'in Başdanışmanı da Dündar'ın şantajını doğruladı

28 Şubat sürecinde Refah-Yol iktidarının en önemli isimlerinden olan Tansu Çiller'e 1995'ten itibaren siyasi danışman olarak hizmet sunmuş Hüseyin Kocabıyık da söz konusu şantajı doğruladı. Kocabıyık; Ertuğrul Özkök, Uğur Dündar ve Emin Çölaşan'ın, Çiller'e çıplak fotoğrafıyla şantaj olayına karıştıklarını söyledi.

Tansu Çiller'in başdanışmanı Kocabıyık, "Tansu Çiller’in doktorundan onun çıplak fotoğraflarını çalıyorlar. Ertuğrul Özkök, Uğur Dündar, Mesut Yılmaz, Emin Çölaşan birbirlerine gösteriyorlar, birbirlerine o fotoğrafları ikram ediyorlar" ifadesini kullandı.

Dündar, Özkök ve Çölaşan'ın’ın o dönem Aydın Doğan'ın sahibi olduğu Hürriyet gazetesinde kalem oynattığını hatırlatan Çiller'in danışmanı Kocabıyık, "Nerede oluyor bütün bunlar? 'Benim gazetelerim, gazetecilerim şereflidir' diyen Aydın Doğan’ın gazetesinde oluyor ve bu insanlar Çiller’i tehdit ediyorlar bu resimleri yayınlamak için, istifa et diye. Bu bir hükümet devirme, bir siyasi tasfiye değil midir?" diye konuştu.

Dündar çıplak fotoğrafları Mesut Yılmaz'a da göstermiş

Refah-Yol hükümetinden çekilmesi için Tansu Çiller'e yapılan baskılara da değinen Kocabıyık, "Emin Çölaşan'ın Sakıncalı Gazeteci kitabının 107. sayfasındaki bilgiye göre: Uğur Dündar bir gün, Çiller'in doktorundan çalınmış yarı çıplak fotoğraflarını Emin Çölaşan'a gösteriyor. Bu ayıp daha sonra Ertuğrul Özkök'le tekrarlanıyor. Ve hatta fotoğraflar Çiller'in siyasi rakibi Mesut Yılmaz'a da gösteriliyor. Ve hatta fotoğraflar inceletiliyor gerçek mi diye." ifadelerini kullandı.

 

Yeniakit.com.tr

20:59
 // yılmaz
Kardeş sen merak etme herkes kimin ne halt olduğunu öğrendi. Bunların da sonu geldi inş....
14 Şubat 2015 20:59
09:54
 // +++
şerefsizlikleri ayyuka çıkmış birde toplum içine çıkıp konuşuyorlar dürüstlükten dem vuruyorlar millette bunları adam yerine koyup yıllarca dinledi ...
14 Şubat 2015 09:54
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler