YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türköne'den Başbakan Erdoğan'a hakaret
Türköne'den Başbakan Erdoğan'a hakaret
25 Temmuz 2014 15:20
Zaman'ın eski ülkücü yazarı Mümtazer Türköne Başbakan Erdoğan'a "eşkıya" dedi.

17 Aralık operasyonundan sonra Başbakan Erdoğan'a karşı cephe alan bir başka Zaman yazarı olan Mümtazer Türköne Başbakan Erdoğan'a eşkıya dedi. 

Mümtazer Türköne, operasyonun simgesi haline gelen Terörle Mücadele Şubesi'nden Hayati Başdağ'ın heykelini dikeceklerini belirterek meydan okudu.

İşte Türköne'nin yazısındaki bazı bölümler:

Gücün ve haklının yer değiştirdiği bir 'hırsız-polis oyunu' izliyoruz. En fazla ne olabilir ki? Tarihte eşkıyanın zaman zaman kurduğu, bir iki nefeslik sürdürdüğü düzenler olmuş; devletin-milletin hakimini, zaptiyesini etrafındaki şürekasına gösteriş yaparak dağın başında divan kurup yargılamışlar.

Vatan Caddesi'ne heykelini dikeceğiz 

Bir onur abidesi halinde kelepçeli kollarını kaldırarak “biz haram yemedik” diye haykıran emniyet müdürünün, yakın zamanda Vatan Caddesi’ne heykelini dikeceğiz. Ya bugünün muktedir hırsızları? Televizyon başında marifetlerini izleyip, Yeşilçam’ın kötü adamı Erol Taş gibi gevrek kahkahasını atıp, elindeki kemikten iştahla bir parça kopartan hırsızlar için ne bu dünyada ne öbür dünyada rahat edecekleri yer kalmadı.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler