YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye genelinde 11 hastane kapanıyor!
Türkiye genelinde 11 hastane kapanıyor!
12 Aralık 2015 00:16
YÖK gerekli şartları yerine getirmediği gerekçesiyle hastane ek binalarını kapatma kararı aldı. Polislerin hastanelerdeki incelemeleri sonrası polikilinklere kapatma tebliği verildi. İzmir ve Ankara'daki iki hastane de var.

İzmir’de, Şifa Üniversitesi’ne ait 8 ek hizmet binasına ve Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezine bağlı iki merkeze, gerekli koşulların yerine getirilmediği için kapatma kararı verildi.

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) kararı uyarınca İzmir Valiliğinin konuyla ilgili durumu bildirdiği İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Şifa Üniversitesi’ne bağlı 8 hastanenin ve Başkent Üniversitesi Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne bağlı iki merkezin sağlık hizmetini sunabilmek için gerekli koşulları yerine getirmediğini belirledi. Bu konuda ise üniversitelerin rektörlüklerinden kurul kararına ilişkin belge talep edilmesine rağmen belirlenen sürede kararlar sunulmadı. Bu gelişmelerden sonra İzmir Valiliği tarafından alınan kararla, ilgili kurumlara 6 Aralık’tan geçerli olmak üzere ek hizmet binalarında hasta kabul edilmemesi yönünde tebligat yapıldı.

Aralarında polislerin de bulunduğu ekipler tarafından yapılan ziyaretlerde, Şifa Üniversitesi’nin Buca, Gaziemir, Menderes, Göztepe, Palmiye ve Basmane ek binaları ile Karşıyaka polikliniği, Kaya Termal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Başkent Hastanesinin ise Zübeyde Hanım Uygulama ve Araştırma Merkezi ek hizmet binası ile Mavişehir polikliniği için kapatma kararı tebliğ edildi.  Bu merkezlerde yatarak tedavi gören hastaların ise uygun görülmesi durumunda başka hastanelere sevk edilebileceği açıklandı. 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler