YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tuncay Özkan'dan ilk açıklama
Tuncay Özkan'dan ilk açıklama
Tuncay Özkan'dan ilk açıklama
12 Mayıs 2008 / 21:06 Güncelleme: 13 Mayıs 2008 / 00:00

Tuncay Özkan Kanaltürk'ü Koza İpek Grubu'na satmasının ardından çalışanlarla bir toplantı yaptı.

Özkan, çok duygusal anların yaşandığı toplantıda: "Hepinize direncinizden ötürü teşekkür ederim." dedi ve şunları ekledi: "Bize kimse sahip çıkmadı. Yalnız, çaresiz bırakıldık. Lisansımızı iptal ettiler. Vergi borçları yüzünden kanalın kapısında icra memurları bekliyordu" dedi.
Özkan konuşmasını şöyle sürdürdü: "Direncinizin kazanması adına bunu yaptım. Çarem kalmamıştı. Zaten bu kararı vermemiş olsaydım Unakıtan'ın memurları yayınımızı kapatacaktı."


Bu arada Koza İpek Grubu'na satılan Kanaltürk'ün anlaşma şartlar da öğrenildi.


Koza Grubu Kanaltürk'ü 40 milyon USD'ye satın aldı...

Grup aktif ve pasiflerin tamamına sahip oldu... Euro Kanaltürk hariç radyo ve internet sitesi de Koza İpek Grubu'na geçti...

VERGİ BORCU

Maliye tarafından Kanal Türk'e kesilen kimilerine göre 5, kimilerine göre ise 12 trilyon lira olan vergi borcunu da Koza İpek Grubu üstlendi. Vergi borcunun Koza İpek yöneticilerinin araştırmasına göre yüklü miktarda olmadığı belirlendi.

İLK İŞ ÇALIŞANLARIN MAAŞLARI

Koza Grubu'nun ilk işi, 7 aydır maaş alamayan Kanaltürk çalışanlarına yarından itibaren ödeme yapması olacak.

Bu konuşmaların ardından bazı çalışanların Tuncay Özkan, Kerimcan Kamal ve Adnan Bulut'a sarılarak ağladıkları görüldü.


Çalışanların tüm birikmiş alacaklarını ödetecek...


Kanalın başına tam yetki ile oturan ve aynı zamanda Bugün gazetesinin de idaresini ele alan Karaca, büyük hedefler peşinde. İnternethaber'e verdiği özel demeçte, Kanaltürk'ü ATV ve Show gibi iddialı bir kanal haline getireceklerini söyledi.


İŞTEN ÇIKARMA VAR MI?


Çalışanların en çok merak ettiği soruyu da sorduk. Kanaltürk'de işten çıkarma olacak mı? Karaca'nın yanıtı "hayır" oldu. 160 kişinin kanalda çalıştığını belirten Karaca, kimseye dokunulmayacağını söyledi.


TUNCAY ÖZKAN NE OLACAK?


Sadece çalışanlara değil bir çok muhalif programa da dokunulmayacak. Kanaltürk'ün yarattığı kendine özgü hava korunmaya çalışılacak.


Tuncay Özkan'ın Kerimcan Kamal ile yaptığı programlara gelince... Onlar artık ekranda olmayacak. Bu kararı da yeni yönetim değil, Tuncay Özkan kendisi verdi. Özkan'ın programları bitireceğini bildirdiği öğrenildi.


YARIN BÜYÜK GÜN


Yarın Kanaltürk'de yeni dönem başlıyor. Fatih Karaca kanala giderek yönetimi resmen devralacak.


SUPERPOLİGON

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler