YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TRT'den 'TSK' açıklaması
TRT'den 'TSK' açıklaması
16 Mart 2010 15:44
TRT'nin son günlerde haberleri çok erken vermiş olması bir çok iddiayı da beraberinde getirmişti. İşte tüm bu iddialara TRT'den açıklama geldi! Yapılan açıklamada, ''TSK ve TRT, kara propagandalarla ilişkilerini yıpratmayacak kadar köklüdür" denildi

TRT Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ''Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve TRT, kara propagandalarla ilişkilerini yıpratmayacak kadar köklü geleneklere sahiptirler'' denildi.

TRT'den yapılan açıklamada, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner'in daveti üzerine TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in ''Küresel Terörizm ve Uluslararası İşbirliği'' konulu sempozyuma konuk olarak katıldığı belirtildi.

Bu organizasyon sırasında, bir gazetenin Ankara temsilcisinin Şahin'in yanına gelerek sohbet etmek istediği ve bu kısa süre içinde de soru sorduğunun belirtildiği açıklamada, Şahin'in temsilciye, ''Medya yanılıyor, biz de yanılabiliriz. Artık hızlı habercilik yapıyoruz. Biz bomba yüklü kamyon haberinde TSK'ya halel getirici bir ifade kullanmadık, kullanamayız. Bomba yüklü kamyonun TSK'ya ait olduğu açıklanınca haberlerimiz sona erdirilmiştir. Biz büyük bir yanlış yaparsak istifa etmeyi biliriz, peki siz kendi yaptığınız yanlışlıklar karşısında hangi erdemli hareketi yapıyorsunuz?'' anlamındaki sözleri sarf ettiği kaydedildi.

''TRT Genel Müdürü Sayın Şahin'in TSK ile ilgili en küçük bir cümle bile olsa yorum yapması asla mümkün değildir'' denilen açıklamada şöyle denildi:

''Birtakım çevreler, ısrarla TRT ve Sayın İbrahim Şahin'in TSK'ya yönelk haber yaptığını iddia etmektedirler. Bu çevreler, TRT yayınlarını iyi takip ederlerse, 42 yıllık TRT tarihinde, 'asker, ordu, şehit, ulusal devrimler ve Atatürkçülük' haberlerinin yapıldığını göreceklerdir.

Sistematik biçimde TRT ile TSK'yı karşı karşıya getirmek isteyenlerin yakın zamana kadar bizzat TSK düşmanı olmalarını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

TSK ile TRT, kara propagandalarla ilişkilerini yıpratmayacak kadar köklü geleneklere sahiptirler. TRT yöneticilerinin özgeçmişlerini ve fikirlerini inceleyenler, bu yönetimin TSK'ya karşı hiçbir şekilde en küçük bir yorum yapmayacağını anlayacaktır.

Zihni karanlıklarını, TRT ve TRT yönetimi üzerinden aktarıp TSK'yı yıpratmak isteyenler, karşılarında yine TRT yayınlarını bulacaklardır.''

A.A.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler