YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TRT'den bir kanal daha...
TRT'den bir kanal daha...
08 Mayıs 2012 17:52
TRT yeni bir kanal açmaya hazırlanıyor...

Ramazan ayında yayına başlayacak ''TRT Diyanet TV'' için Diyanet İşleri Başkanlığı ile TRT Genel Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, imza töreninde yaptığı konuşmada, ''Din hayatın bir gerçeğidir, geçmişte böyle kabul edilmiyordu. Laikliği tarif edenler, dini insanların vicdanlarına hapsediyorlardı'' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı'nın protokol sırasındaki yerine de değinen Arınç, ''Protokol içerisinde Sayın Başkan'ın yeri her ne kadar biraz arkalarda kalmış olsa bile bu eksiklik, kısa zamanda düzeltilecektir'' ifadesini kullandı.

BU TARİHİ BİR ADIM

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, dini kanal için bugüne kadar adım atılmamasının büyük bir eksiklik olduğunu belirterek, ''Dünyanın birçok ülkesinde radyo ve televizyonlar bu alanda yayın yapıyor. Türkiye'de de yayın yapanlar var ama ilk kez kamu adına adım atılıyor. Bu tarihi bir adım'' dedi.

Diyanet TV'nin protokol imza töreninde konuşan Bozdağ,''İyi işlerin hayata geçmesinde yarış yapanlar bunun karşılığını hem milletten hem yaradandan alacaktır. Bunun da hayırlı bir iş olduğunu düşünüyorum'' dedi. (AA)
 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler