YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TRT'den Ahmet Şimşirgil'e ambargo!
TRT'den Ahmet Şimşirgil'e ambargo!
25 Haziran 2016 10:51
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim TRT’ye, TRT de tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’e ambargo koydu.

Devlet kanalı TRT, Serdar Tuncer’in sunduğu “Ramazan Sevinci” programına katılması için günler öncesinden davet ettiği Ahmet Şimşirgil’i, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’i eleştirdiği için programından sildi.

Türkiye Milli Takımı’nın 3-0 yenildiği İspanya karşılaşmasından sonra Prof. Dr. Şimşirgil, TRT1’de Pelin Çift’in sunduğu Öteki Gündem programına konuk olmuş, burada milli takıma yönelik eleştirileriyle gündeme oturmuştu.

Fatih Terim de “Tarihçi, spor yorumu yapıyor” diye kızmış ve TRT muhabirinin sorusunu cevaplamamıştı. Bununla da kalmayan Terim, bundan sonra TRT’ye konuşmayacağını açıklamıştı.

Fatih Terim’in bu tavrına karşı kanaldan ne bir resmi açıklama geldi ne de bir tepki. Ancak TRT yönetimi faturayı Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil’e kesti. Şimşirgil dün akşam Serdar Tuncer’in sunduğu “Ramazan Sevinci” iftar programına davetliydi.

Günler öncesinden programın duyurusu bile yapıldı. Ancak TRT yönetimi Hayati İnanç ile birlikte konuk olması beklenen Şimşirgil’in çağırılmamasını istedi.

Yapımcılar, Şimşirgil’i arayarak durumu bildirdi. İddiaya göre TRT, Fatih Terim’den çekindiği ve kendilerini tartışmaların içinde bulmak istemediği için böyle bir karar aldı. Ancak kanal, Şimşirgil’e ambargo koyarak başka bir tartışmanın da fitilini ateşledi.

r1-001.png

Şimşirgil’in ismi programın tanıtım afişinden son gün çıkarıldı.

 // Halim Uça
Trt bu ülkenin Milli yayın organı Ahmet hocanın görüşüne saygı duymalı.Tavrından ötürü trt yi kınıyorum....
26 Haziran 2016 11:00
 // Ömer
Maalesef Fatih TERİM TRT nezlinde haklı bulunmuştur TRT Yİ kınıyorum MİLLİ TAKIM herkesin takımı FATİH TERİM kibirini bir kenara bırakması lazım küçük dağları ben yarattım havasından kurtulması lazım...
26 Haziran 2016 09:03
Herkes doğru bir dille eleştirilebilir.
 // Sultan
Ahmet hocamız o gün doğruları söyledi.Eğer milli takımın başında isen üstün bir iş çıkaracaksın ve futbolcularımızda aynı şekilde...Biz millet olarak çabanızı görürüz,kaybetsenizde deriz ki ''gayret ettiler ama olmadı''. vesselam......
26 Haziran 2016 04:32
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler