YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TRT spikeri Tijen Karaş gözaltına mı alındı?
TRT spikeri Tijen Karaş gözaltına mı alındı?
12 Ağustos 2016 17:43
TRT spikeri Tijen Karaş, silah zoruyla darbe bildirisi okumuştu. Bugün Tijen Karaş'ın gözaltına alındığına dair haberler yayınlandı. Tijen Karaş gözaltına alındı mı? TRT'den konuya ilişkin açıklama geldi. Tijen Karaş kimdir?

Tijen Karaş gözaltına mı alındı? Tijen Karaş'ın gözaltına alındığı iddiları doru mu? TRT'de 15 Temmuz darbe gecesi askerlerin zoruyla darbe bildirisini okuyan TRT spikeri Tijen Karaş'ın gözaltına alındığı iddia edildi. Tijen Karaş'ın gözaltına alındığı iddiası kısa süre sonra sosyal medyada yayıldı. Tijen Karaş gözaltına alındı mı? Bu sorunun cevabına TRT'den resmi bir açıklama geldi.

TRT, darbe girişimi gecesi bildiriyi okuyan spiker Tijen Karaş'ın gözaltına alındığı haberlerine ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada, "FETÖ darbe girişimi soruşturması kapsamında dün TRT’de yapılan operasyonda 42 kişinin gözaltına alındığı belirtilmişti. Söz konusu gözaltılardan sonra bugün bazı internet siteleri ve sosyal medyada TRT spikeri Tijen Karaş’ın da gözaltına alındığı yönünde bazı haberlere yer verilmiştir. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamakla birlikte, spikerimiz Tijen Karaş kurumdaki görevine devam etmektedir. Kamuoyuna duyurulur" denildi.

Bu ünlümüzle ilgili de “Tijen Karaş biyografi , Tijen Karaş hayatı, Tijen Karaş özgeçmişi, boyu, yaşı, kilosu, gerçek ismi, hakkında, doğum yeri, fotoğraf, video, resim, Tijen Karaş kimdir?, kaç yaşında?, Tijen Karaş nereli, Tijen Karaş memleketi “ bilgiler....

Tijen Karaş Nereli :Ankara

Tijen Karaş Doğum Tarihi :
1975  doğumlu  Yaşı :41

Tijen Karaş Kilosu :
60

Tijen Karaş Boyu :
171  cm

Tijen Karaş Saç Rengi :
Sarı

Tijen Karaş Göz Rengi :
Kahverengi

Tijen Karaş İnstagram Adresi :
https://www.instagram.com/tijenkarastv/?hl=tr

Tijen Karaş Eğitimi :
Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü

 

Tijen Karaş Mesleği :
TRT Haber Spikeri

 Tijen Karaş kimdir?  Tijen Karaş, TRT'de silah zoruyla korsan darbe bildirisini okudu. Titreyen sesi ve donuk korku dolu ifadesiyle hafızalara kazınan Tijen Karaş'ın hayatını araştırdık.

Tijen Karaş, darbe girişimi bildirisini canlı yayında okuyarak bir anda milyonlarca insanın dikkatini çekti. Gerginliği belli olmasına rağmen profesyonel bir şekilde işini yapan haber spikeri, daha sonradan bu yayını silah zoruyla yaptıklarını açıkladı. Yoğun gündemin içinde bir anda herkesin kim olduğunu merak ettiği ve arama motorlarına adını yazdığı Tijen Karaş, oldukça tecrübeli bir isim. 1975 Ankara doğumlu Tijen Karaş, Ankara Yenimahalleli. Üç çocuklu bir ailenin ortanca kızı olan spiker, Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun.Uzun yıllardır TRT'de çalışan Tijen Karaş; 2000 yılında TRT'de Yaşam ve Gençlik adlı programı sundu. TRT Avrasya, TRT Int ve TRT Türk'te çeşitli programlar sunduktan sonra, haber spikerliğine geçti.Deneyimli spiker, TRT'de okuduğu darbe girişimi bildirisi ile bir gecede herkesin tanıdığı bir isim haline geldi.

 O GECE TRT'DE NELER OLDU?

TRT SPİKERİ TİJEN KARAŞ'TAN BİLDİRİ AÇIKLAMASI

Spiker Tijen Karaş, olayın ardından TRT canlı yayınında askerin TRT'ye girmesini ve bildiriyi okudukları anları anllatı. Karaş açıklamasında, 3,4 saat kadar önce burada kabus dolu saatler yaşadık. Meslek hayatımın en zor yayınını yaptım. Silahlı kişiler tarafından stüdyomuzda, haber merkezimizde alıkonulduk. Saatler boyunca rehin tutulduk. Kollarımız arkadan bağlandı. Tehdit edildik. Her hareketimiz izlendi. Stüdyoda o bildiri metnini okumak için silahlı kişiler tarafından zorlandım. TSK adına bu eylemi gerçekleştirdiklerini, bize zarar vermeyeceklerini, milletin iyiliği için bunu yaptıklarını ifade eden bir grup tarafından alıkonulduk saatler önce. Ellerimiz arkadan bağlandı. Silahları ile bizi tehdit ettiler. O şartlar altında okuduk. Çok şükür başımıza bir şey gelmedi. O dakikaları bir daha hatırlamak istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

TİJEN KARAŞ KİMDİR?

Tijen Karaş, 1975 yılında dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun olan Karaş, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nda (TRT) görev yapmaktadır. Önceleri TRT Avrasya kanalında bir program ve Türk Haberler Ajansı’nda Sanat ve Politika isimli bir köşe sunan Karaş, 15 Temmuz 2016'da Yurtta Sulh Konseyi'nin darbe bildirisini okumasıyla hafızalara kazınmıştır.

 // Alikartal
Tijenkarascokiyispikeronucokozledik...
03 Aralık 2016 21:46
 // Özgür mican çayırova kocaeli
Tijen karaş görevine dönsün artık.hemde hiç çaktırmadan....
02 Aralık 2016 23:49
 // Fatma ertaş
Yıllardır izlediğim sipikerler içinde en çok sevdiğim kuzenimin adını tijen koymak istediğim kişilik habercilik ve örnek bir spiker olması dolayısıyla kendisini tekrar trt haber de görmek istediğimi heyecanla bekliyorum fatma ertaş manisa gördes boyalı köyü 0536 478 56 46...
06 Kasım 2016 13:54
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler