YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TRT radyosunda darbe bildirisi kesilerek Erdoğan'ın çağrısı yayınlandı
TRT radyosunda darbe bildirisi kesilerek Erdoğan'ın çağrısı yayınlandı
28 Temmuz 2016 14:47
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu akşam, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu Ankara Radyosunda, darbecilerin ısrarına rağmen "korsan bildiri" yerine Cumhurbaşkanı Erdoğan 'ın "meydanlara çıkın" çağrıları yayınlandı.

TRT Ankara Radyosu Müdürü Merdan Güven, AA muhabirine yaptığı açıklamada, FETÖ'nün darbe girişiminde bulunduğu akşam İstanbul Radyosunun yayınının kesilmesi nedeniyle tüm yayınların Ankara Radyosu tarafından gerçekleştirildiğini söyledi. 

Güven, "Ankara Radyosunda TRT’yi işgal eden grup tarafından bize ısrarla bildiriyi yayınlamamız talimatı geldi. Ben kabul etmedim. Bunun korsan yayın olduğunu düşündüm. Bunu spiker arkadaşın mimiklerinden tahmin ettim.” şeklinde konuştu. 

TRT’de korsan bildiriyi okuyan spikerin mimiklerinin normal olmadığını, tedirginliğini gördüğünü aktaran Güven, “Kararımı aldıktan sonra ulaşabildiğim daire başkanlarımıza ve genel müdürümüze söyledim ve yayını kestim. Bilginiz olsun dedim, onlar da onayladılar.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ınCNN Türk televizyonundan halka seslendiği yayını, Ankara Radyosundan canlı verme kararı aldığını dile getiren Güven, “O kadar acele oldu ki televizyonun önüne mikrofon koyarak radyoda yayınladık. NTV, CNN Türk ve diğer kanallardan Başbakan Binali Yıldırım ve bakanlarımızın konuşmalarını yayınladık.” dedi.

Güven, askerliğini Güneydoğu’da yaptığını ve Kuzey Irak’ta askeri operasyona katıldığını belirterek, yayını kesme sırasında sakin ve hızlı karar almasının bu tecrübelere bağlı olduğunu kaydetti.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler