YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’den CHP’ye cevap
TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’den CHP’ye cevap
TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’den CHP’ye cevap
17 Ocak 2009 / 08:10 Güncelleme: 17 Ocak 2009 / 00:00


Ergenekon'da 10. dalganın en büyük sürprizini TRT2 yaptı. Kazıda çıkarılan cephaneliği ilk onlar çekti. Polisler daha evine gelmeden Yargıtay Onursal Başsavcısı Kanadoğlu'nun gözaltına alındığını açıkladı ve Tuncay Güney'le canlı bağlantıya geçti. TRT'nin Müdürü Şahin 'Çalışanlarımızı memuriyetten gazeteciliğe geçti' yorumunu yaptı


Ergenekon 10. dalga süreci ilginç gelişmelere sahne oldu. Ancak en büyük sürpriz TRT 2'den geldi. Dava, zanlılar, gözaltına alınananlar kadar konuşulan TRT 2 oldu. Devlet Televizyonu'nun Yargıtay Onursal Başsavcısı Sabih Kanadoğlu'nun evininin aranmasından çok önce 'Gözaltına alındı' haberini vermesi eleştirilere yol açtı.


 Ardından işyeri basılarak aranan Bedrettin Dalan'ın kasasında silah bulunduğu haberini de önce TRT 2 geçti.  Ardından Firari Yarbay Mustafa Dönmez'in evinden krokiden yola çıkılarak Yenikent'teki kazıda bulunun cephaneliği ilk görüntüleyen de TRT 2 oldu. Elbette bu fark, kazı alanına sadece TRT'nin alınmasıyla da ilgiliydi. Ergenekon'un kilit ismi Tuncay Güney'in önceki akşam konuk olduğu kanal da yine TRT 2 oldu.


ARTIK REFLEKSLERİMİZ ARTTI


TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin bu değişimin sırrının 'Muhabirlerin memurdan gazeteciye dönüşmesi' olduğunu söyledi. 'Kimse habercilik refleksimize şaşırmasın' diyen Şahin şunları söyledi:  'Uzman muhabir kavramını kuruma yerleştirmeye çalışıyoruz. Yargı ve emniyet muhabirlerimiz geçmişte olduğu gibi memur olarak değil gazeteci olarak çalışıyor. Tuncay Güney olayına gelince, son 3 saatte çıkacağı kesinleşti. Sunucumuz herkesin takdir ettiği gibi tarafsız kaldı. TRT'de haber refleksi artmıştır. '


PROTOKOL HABERCİLİĞİNE SON


TRT Haber Dairesi Başkanlığı görevine getirilen Ahmet Çavuşoğlu ise kanalın haber formatındaki değişikliğe ilişkin görüşleri ise şöyle: 'TRT yıllardın protokol haberciliği yapan ve bununla anılan bir kanal olarak kalmış. Biz bu klişeyi yıktık ve protokol haberciliğini bıraktık. Çalışanların motivasyonunu yükselttik.' Güney'in katıldığı 'Büyüteç' programını yöneten İbrahim Gürkan Sarı ise  'Böyle bir program özel televizyonda yapılsa herkesin takdirini toplar ama TRT olunca eleştirilmesini anlayamıyorum' dedi. (Akşam)

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler