YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TRT Demirtaş'ın sesini kesiyor iddiasına cevap!
TRT Demirtaş'ın sesini kesiyor iddiasına cevap!
09 Ağustos 2015 12:16
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'ndan (RTÜK) HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın sözlerine açıklama geldi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) HDP kontenjanından seçilen üyesi Ersin Öngel, TRT’nin HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la ilgili haberleri, sesini kullanmadan, saniyelerle ölçülen sürelerde verdiğini söyledi.

7 haziran seçimleri sonrasında TRT Haber’in SELAHATTİN DEMİRTAŞ haberlerini rapor haline getiren Öngel, “Özellikle TRT Haber kanalının, 6 milyonu aşkın oy alan ve Parlamento’da 80 milletvekiline sahip olan HDP’nin açıklama ve etkinlikleriyle ilgili haberlerde ciddi kısıtlamalara gidildiği gözleniyor” dedi. Demirtaş’ın konuşmalarıyla ilgili kısıtlamaların iki noktada yoğunlaştığını belirten Öngel, şunları söyledi:

ELEŞTİRİLERİ GÖRÜLMÜYOR

“Birincisi; özellikle AKP’ye, hükümete, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştiri ve çağrıları içeren konuşmalar haber değerinde görülmeyerek, bültenlere yansıtılmıyor. İkincisi de haberleştirilen konuşmaların kendi sesinden verilmeyerek, baştan sona spikerin anlatımıyla aktarılarak geçiştirilmesi. Demirtaş sesinin fona yansıtılmaması için özen gösteren TRT Haber kanalı, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve AKP sözcülerinin açıklamalarıyla ilgili haberlerde mutlaka liderlerin kendi sesine yer veriyor, hatta çoğunu canlı yayınlıyor.”

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler