YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TRT 4 Nisan'da bomba patlatacak
TRT 4 Nisan'da bomba patlatacak
01 Nisan 2015 11:39
4 Nisan’dan itibaren TRT Belgesel tamamen HD yayın, kaliteli teknik altyapı ve yepyeni belgesellerle yeni bir dönemi başlatıyor.

TRT, Türk Televizyonculuğunda devrim yapmaya devam ediyor.

13 farklı kanalı ve günlük 312 saat dinamik yayını ile son yıllarda dünya televizyonculuk tarihine adını yazdıran TRT, yeni çağın popüler sinema sektörü olan belgesel alanında da fark yaratmaya hazırlanıyor.

Türkiye’den ve dünyadan yaşam öykülerinin anlatılacağı - doğa, gezi, tarih ve arkeoloji gibi bir çok konuda yepyeni ve kaliteli belgesellerin yer alacağı TRT Belgesel’in yeni yüzü 2 Nisan Perşembe günü TRT Genel Müdürü Şenol Göka’nın da katılacağı lansman gecesiyle izleyicilere tanıtılacak.

Belgesel tutkunları 4 Nisan'ı bekliyor

Bugüne kadar ağırlıklı olarak yabancı yönetmenlerin gözüyle izlenen belgeseller TRT Belgesel’in yeni vizyonuyla artık Türk Yönetmenlerin gözünden izlenecek.

Afrika’nın doğal hayatından, Anadolu’daki vahşi hayata kadar yurtiçinde ve yurtdışında Türk ekiplerin yoğun bir mesai ve uzun süreli çekimler ile hazırladıkları birbirinden farklı belgesellerin TRT Belgesel’de ekrana gelmesiyle dinamik ve genç neslin ilgiyle takip ettiği bir kanal oluşturulacak.

Belgesel ihraç eden bir kanal

Yepyeni bir format ve yeni bir yüz ile 4 Nisan’da yeni yayın dönemine başlayacak TRT Belgesel’in dünyadaki belgesel kanalları ile rekabet eden, dünyaya belgesel ihracat eden bir kanal olması ve güçlü bir Türk Belgeselciği oluşturması hedefleniyor.

TRT Belgesel’in yeni yayın döneminde yayınlanacak belgeseller arasında; Zaman Makinesi – Son Karar – Mağlova ve Ekmek Parası gibi birbirinden değerli belgeseller yer alıyor...

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler