YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TRT 2 artık TRT Haber
TRT Haber yayın hayatına başladı
TRT 2 artık TRT Haber
18 Mart 2010 / 23:05 Güncelleme: 18 Mart 2010 / 23:05

TRT 2 bugün saat 19.00'dan itibariyle TRT Haber oldu. Ankara Rixos Hotel'de gerçekleşen açılış resepsiyonuna Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bakanlar, milletvekilleri ve çok sayıda davetli katıldı.
 

Arınç, ortada bir boşluk olduğunu bunu da TRT Haber'in dolduracağını söyledi. TRT'nin bu konuda ciddi bir atak yaptığını kaydeden Arınç; "Daha ciddi çalışmalar yapıyor. Haberin olabileceği her yerde TRT muhabiri vardır. Son dakika haberlerine TRT de başladı. Bazı işgüzar siyasetçiler medyanın gazına gelerek soru önergesi veriyor. Bu TRT'nin başarısını gösteriyor." diye konuştu. TRT'nin haberde ayrıcalık yapmayacağını belirten Arınç, bunun nedenini ise TRT'nin millete ait olmasından kaynaklandığını söyledi.
 

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin açılış konuşmasının yaptı. TRT'nin hiçbir kanalla yarışmayacağını vurgulayan Şahin, kendilerine rakip olarak dış ülkelerdeki kanalları seçtiklerini söyledi. Son dakika haberlerinden dolayı eleştirilere maruz kaldıklarını anlatan Şahin, bu durumu en asgariye indireceklerini belirtti. TRT Haberin iddialı geldiğinin altını çizen Şahin; "Yeni bir konsept sunacağız. Hem doğru hem son dakika hem de kaliteli haber sunacağız. Kanalımızda sadece haber olmayacak. Kültür-Sanat, spor, aktüel ve tarih de olacak." dedi. CHA

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler