YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Today's Zaman'ın yönetmeninden skandal tweet
Cumhuriyet'in peygamber karikatürünü basmasıyla oluşan tepkilere Gülen Hareketi göğüs geriyor..
Today's Zaman'ın yönetmeninden skandal tweet
14 Ocak 2015 / 22:54 Güncelleme: 14 Ocak 2015 / 23:04

Cumhuriyet'in provokatif bir şekilde Hz. Muhammed'in resmedildiği karikatürü basması tepkilere neden oldu, tepkilere Cumhuriyet yazarlarıyla birlikte Zaman yazarları da karşı çıktı.

Today's Zaman'ın Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş de Hz. Muhammed karikatürü yayınlayan Cumhuriyet'e destek olan isimlerden yalnızca biri..

Putperestlikle İslam'ı bir tuttu

Keneş Cumhuriyet'e destek için attığı tweet'lerden birinde putperestlikle İslam dinini aynı kefeye koyduğunu da gösterdi. Verdiği örnekte "Bir Hindu, inek kesen Müslümanı dine hakaret etti diye katletse, haklı olur mu" diye sordu.

1-592.jpg

Ekrem Dumanlı'ya göre Cumhuriyet hassasiyet göstermiş

Zaman Gazetesi genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Her ne sebeple olursa olsun daha çıkmamış bir gazetenin kapısına polis gelmesini doğru bulmuyorum. Cumhuriyet'in yaptığı yayını sabah gördüm, belli bir oranda hassasiyet gözetildiğine şahit oldum. Temel düşüncem şudur;  fikirlere fikirle karşı çıkılmalı. Hoşlanmadığınız karikatüre karikatürle cevap verebiliyorsanız doğru bir yerdesiniz demektir. Kutsallara saygı duymak nefret suçuna sebep olmamak çok önemli. Ama diyelim ki dünyanın herhangi bir yerinde ayrımcılık ve nefret suçuna sebep verilerek bir kışkırtma yapılmış bile olsa bunu terörle bastırmak ayrımcılık ve nefret suçunu körükler, hiçbir sorunu da çözmez."

 

ENSONHABER

Efendimize yapılan saldırı
 // Doğan Köse
Sayın Hizmet Erleri (!),
Hiç kimse dergiye yapılan saldırıyı kabul etmiyor zaten. Ancak keşke sizin gibi kendilerini hizmet eri (!) olarak tanıtanlar bugün dergiye yapılan saldırıyı değil de, Peygamber Efendimiz (SAV)'e yapılan yeni saldırıyı kınamış olsalardı....
15 Ocak 2015 Perşembe 08:54
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler