YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TMSF'nin bir TV'si daha oldu
TMSF'nin bir TV'si daha oldu
TMSF'nin bir TV'si daha oldu
08 Mart 2008 / 07:56 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Ortaklık ve yönetim yapısıyla Çağlar Grubuna dahil olan Olay Radyo ve Televizyon Gazetesinin, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) geçtiği bildirildi.


TMSF'den yapılan yazılı açıklamada, Fonun, kamu alacaklarını en kısa sürede ve en yüksek bedelle tahsil edebilmek amacıyla, hakim ortakların doğrudan veya dolaylı sahip oldukları varlıklarla ilgili inceleme ve araştırmalarına yoğun bir şekilde devam ettiği belirtildi. 07 Mart 2008 itibariyle, ortaklık ve yönetim yapısıyla Çağlar Grubuna dahil olan ve yapılan incelemeler sonucu banka kaynağı aktarıldığı tespit edilen Olay Radyo ve Televizyon Yayıncılık A.Ş ile Olay Basın ve Yayıncılık A.Ş firmalarının yönetim ve denetiminin Fon tarafından devralındığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:


ÇAĞLAR'LA GÖRÜŞME YAPILDI


“Öte yandan 06 Mart 2008 tarihinde Nergis grubu hakim hissedarı Cavit Çağlar ile Fon alacaklarının tahsil edilmesine ilişkin olarak, tekstil firmaları dışında grubun protokole dahil olan ve olmayan varlıklarının değerlendirilmesini teminen yapıcı bir öngörüşme gerçekleştirilmiştir. TMSF, çalışmalarına etkin ve kararlı bir şekilde devam etmektedir.”

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler