YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teklif için kim 'yuh artık' dedi?
MEDYAPIM'ın sahibi Fatih Aksoy, Abdi İpekçi'yi katleden ve on gün önce hapisten çıkan Mehmet Ali Ağca'ya dans yarışmasında iş teklif etti.
Teklif için kim 'yuh artık' dedi?
28 Ocak 2010 / 16:43 Güncelleme: 28 Ocak 2010 / 16:48

Milliyet yazarı Ali Eyüpoğlu duyduklarına inanamadı ve ilk tepkisi 'Yuh artık!' oldu. Haberin doğlu olup olmadığını öğrenmek için aradığı Aksoy, bakın yazara neler söylemiş:

Aksoy'a "Ağca'nın hapiste 30 yıl geçirdiği doğru ama bir cinayetten o kadar yattığı doğru değil. Ağca, Papa’yı yaralamaktan İtalya’da 19 yıl, gazeteci Abdi İpekçi’yi öldürmekten ve yaptığı üç gasptan Türkiye’de 11 yıl yatıp çıktı" dedim ama sonuç değişmedi.

Aksoy, bu kez şunları söyledi:

"11 ya da 30 yıl fark etmez. Yasalara göre cezasını çekti, çıktı sonuçta. Böyle bir teklifin neresinde sorun var, anlamadım. Bir daha mı cezalandıracağız onu. 100 yıl mı yatıracağız hapiste. Elbette, her cinayet birilerini üzer. Ama sonuçta kanun cezasını verir, o da bu cezayı çeker ve çıkar. Hapisten çıkanları topluma kazandırmak gerekmez mi? Ağca’ya dans yarışmasında jüri üyeliği ve bunun karşılığında 500 bin dolar teklif etmedik. Ağca’nın adı şirkette 'yarışmacı' olarak geçti. Ağca, sadece Türkiye’de değil, dünyada da tanınan biri. Dans yarışmamızda yer almasında bir mahsur görmüyorum. Benim için Ağca da bir, yarışmaya katılacak bir başka insan da. İşlediği suçun cezasını çekti çünkü..." İHA
 

Rahşan Annesine Şükretsin
 // Yalman Güç
Ağca ve daha yüzlercesi,Rahşan affı ile,kimi dışarı çıkmış,kimide yargılanmadan kurtulmuştur.Hele hele banka hortumcularını lısm_ı azamisinden hortumladıklarının tahsili mümkün olmamıştır (enson meclis konuşmalarından).Sen Abdi İpekçiyi katlet,papayı vur,silahlı gasp yap 31 sene ile kurtar.Çelebi ,TÜRKİYE'de olur böyle adalet dediğin....
31 Ocak 2010 04:19
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler