YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taraf'ın bir balonu daha patladı
Taraf'ın bir balonu daha patladı
06 Nisan 2015 13:46
Taraf gazetesinin bir haberi de daha balon çıktı. Gazete attığı iftira ve uydurduğu yalan haberle ilgili tekzip yayınladı.

Taraf gazetesinde 12 Ocak 2015'te yayınladığı bir haberde AK Parti'nin Seçim Koordinasyon Merkezi'nde görev yapan bir kişinin sözde itiraflarını okuyucularına aktardı. Haberin düzemece olduğu mahkemece de kanıtlandı. 

Taraf gazetesi de bugünkü sayısında haberle ilgili olarak 'düzeltme ve cevap metni' yayınladı. İşte O haber: 

"12.01.2015 tarihli Taraf Gazetesi'nin birinci sayfasında yayınlanan ve sekizinci sayfasında devamına yer verilen "SEÇİMLERİ BÖYLE KAZANDIK" başlıklı haberde ve yine 15.01.2015 tarihli Taraf Gazetesi'nin birinci sayfasında yayınlanan ve sekizinci sayfasında devamına yer verilen "OY HIRSIZLIĞI SKANDALINDA İKİNCİ PERDE" başlıklı haberde müvekkil Ak Parti ile ilgili olarak tamamen gerçek dışı iddia ve ithamlara yer verilerek kamuoyu yanıltılmış ve bu şekilde müvekkil partinin kişilik haklarına saldırıda bulunulmuştur.

Kulis haber kisvesi altında, sözde ismi açıklanmayan bir parti çalışanının verdiği bilgilere dayanılarak yapıldığı iddia olunan haberde yer alan iddialar külliyen yalandır, iftiradır.

Kurulduğu günden bugüne, katıldığı tüm seçimleri şeffaf bir şekilde açık ara kazanan müvekkil Ak Parti'nin bu başarısı hiçbir şekilde lekelenemeyecek, gölgelenemeyecektir.

Hal böyle iken yapılan bu gerçek dişi, iftira ' niteliğindeki haberlerin son bir yıldır müvekkil partiye; yönelik yürütülen karalama kampanyasının bir parçası olduğu, yaklaşan seçimler öncesinde müvekkil Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Yüce Türk Milleti nezninde sahip olduğu itibarı zedelemeye ; Yüce Türk Milleti'nin kendisine göstermiş olduğu büyük hüsn-ü kabulu gölgelemeye, toplumun kin vç i nefret duygularına maruz bırakmaya ve müvekkilim hak etmediği bir konuma düşürmeye matuf olduğu açıkça ortadadır.

Ülkemizde gerçekleştirilen tüm seçimler Seçim Kanunu gereği Yüksek Seçim Kurulu tarafından açık, şeffaf ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Seçimlerde tüm partiler sandık başlarında gözlemci bulundurabilmekte ve sandık tutanakları isteyen tüm partilerin gözlemcilerine verilmektedir.

Yine Seçim :

Kanunu'na aykırı Hareket edenler ile ilgili olarak ciddi cezalar öngörülmüştür. Tüm bu yasal düzenlemeler ve müvekkil partinin 3 yerel, 3 genel seçim ve 2 referandumdaki inkar edilemez başarısı ortada iken yapılan bu bilgi, zaman ve mantık hataları ile dolu gerçekdışı, kurgu haberin kimler tarafından ve ne amaçla hazırlandığı milletimiz tarafından da bilinmektedir.

Okuyucularla müvekkil parti hakkında yanlış bir kanı oluşturmak amacıyla hazırlanan haberin1 kasıtlı ve sı-i maksatlı olduğu ve bu nedenle de basın ahlak ve ilkelerine ters düştüğü açıktır. Yasal yollara başvuru hakkımız saklı kalmak üzere kamuoyunun bilgilerine saygıyla arz olunur. 27.01.2015

Adalet ve Kalkınma Partisi Vekili

Av. Ali Özkaya & Av. Muammer Cemaloğlu"

rs1-245.jpg

rs2-063.jpg

13:54
 // bulut
Kardeşlerim;yaşadığımız bu günlerin kıymetini bilelim.eski Türkiye geride kaldı artık çok şükür(28şubatçı zihniyetleri taşıyanlar günümüzde yaşasalarda!)bu ülkede milletimiz çok acılar çekti(28 şubat,terör,çatışma,başörtüsüyle savaşanlar,paralel,devalüasyonlar,algı yönetimleri,üst akılların müdahaleleri,çeşitli medya organları,lobiler,baronlar,faiz politikaları,devleti içten kemiren oluşumlar,sokak olayları vb.değerli kardeşlerim,lütfen uyanın,kanal a,ülke TV,a haber,tgrt,kanal 7,atv,beyaz tv,TRT,360 tv, kanal 24, bu ve benzeri kanalları izleyin,değerli kardeşlerim,onyıllardır bizi tüketen IMF yi borcu kapatıp kapı dışarı eden,dünya beşten büyüktür diyen,havaalanları,hızlı trenler,büyük yatırımlar yapan,baronlara lobilere karşı çıkıp kafa tutan,mazlum Filistine kucak açan,baskılara,algılara,medya patronlarına,zulme boyun eğmeyen,anlata anlata bitiremeyeceğim kadar,benim için çok değerli olan,değerli büyüğüm sayın RECEP TAYYİP ERDOĞANIN kıymetini bilelim kardeşlerim.haziran ayında seçimlerde sandığa giderken bu yazım gelsin aklınıza,elinizi vicdanınıza koyup sorun kendinize şu soruyu;yeni türkiyemi,eski türkiyemi,IMF ye borçlu günlermi,bu günümüzmü,başörtüsü zulümlerimi,bu günümüzmü.son sözüm şu kardeşlerim,günümüzün en etkili silahı olan " algı yönetimlerine" sakın kanmayın.vicdanınızın sesi sizi doğru yola götürecektir......
06 Nisan 2015 13:54
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler