YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taraf yazarı Ozan Kütahyalı'ya Alperen yumruğu
Yazıcıoğlu'nu Maraş ve Sivas olaylarıyla ilişkilendirince yumruğu yedi
Taraf yazarı Ozan Kütahyalı'ya Alperen yumruğu
12 Nisan 2009 / 08:07 Güncelleme: 12 Nisan 2009 / 00:00

Helikopter kazasının tartışıldığı programda Yazıcıoğlu'nu Maraş ve Sivas olaylarıyla ilişkilendiren Taraf yazarı Kütahyalı, Kanal 7 binasına gelen Alperen Ocağı Başkanı Kayatuzu'nun yumruklu saldırısına uğradı.BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne neden olan helikopter kazasının konuşulduğu İskele Sancak programına konuk olan Taraf yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, Yazıcıoğlu'nu Maraş ve Sivas olaylarıyla ilişkilendirince İstanbul Alperenler Ocağı Başkanı Mustafa Kayatuzu'nun yumruklu saldırısına uğradı. Baygınlık geçiren Kütahyalı hastaneye kaldırıldı. Yazıcıoğlu'nun avukatı Kemal Yavuz'un da katıldığı program zaman zaman elektriklense de sakin şekilde sona verdi. Fakat Kütahyalı'nın Yazıcıoğlu hakkındaki sözlerine sinirlenen Kayatuzu soluğu Eyüp'teki Kanal 7 binasında aldı.


BBP KÜTAHYALI'DAN ÖZÜR DİLEDİ


Tuvalete gitmekte olan Kütahyalı, Kayatuzu'nun bir anda yüzüne inen yumruklarıyla yere düşerek bayıldı. Olayı duyan BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, Kütahyalı'yı arayarak özür diledi ve Kayatuzu'nu da görevden aldı. Yeni Şafak'a konuşan Kayatuzu da basın mensuplarından özür dilerken, “Reyting peşindeki basın mensuplarını da kınıyoruz. Daha yeni vefat etmiş bir insanın katil gibi Maraş ve Sivas olaylarıyla özdeşleştirilmesini kınıyoruz. Ağır tahrik altında gerçekleşmiş bir durum söz konusu” sözleriyle kendini savundu.


MERHABA DİYECEKTİM, YUMRUK ATTI


Kütahyalı ise olayı şu şekilde anlattı: “Alevilerin söylemini aktarmıştım. Yazıcıoğlu'nun avukatı ile tartışmamıza rağmen iyi ayrılmıştık. Hatta tokalaşıp vedalaştık. Program bitiminde Kayatuzu'nu gördüm. Kendisini de tanıyordum. Merhaba diyecektim bir anda aparkat şeklinde yumruk attı. Tabii bu arada bayılmışım. Kendisinden şikayetçi oldum.”

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler