YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Taraf Gazetesi'ne çok sert uyarı
Taraf Gazetesi'ne çok sert uyarı
17 Nisan 2014 07:09
Borsa İstanbul Yönetim Kurulu, İkinci Ulusal Pazar'da işlem gören Taraf Gazetesi'ni, kottan çıkarma konusunda sert bir şekilde uyarıldığı iddia edildi.

Takvim'de yer alan habere göre, Taraf Gazetesi'ni grubun diğer şirketlerine aktarılan paralar ve verilen kefaletler konusunda uyaran Borsa Yönetim Kurulu, mali durumun düzeltilmesi için de tedbir alınmasını istedi. Borsa Yönetim Kurulu, şirket aktifinin yüzde 45.6'sı olan ticari olmayan alacakların, bir an önce tahsil edilmesini talep etti. Taraf Gazetesi'nin 31 Aralık 2013 tarihli bilançosuna göre, aktif büyüklüğü 32.9 milyon TL, ilişkili taraflardan ticari olmayan alacakları ise 15 milyon TL seviyesinde bulunuyor.

Borsa, söz konusu alacakların tahsil edilmesini ve bedellerin kamuya duyurulmasını istedi. Borsa Yönetim Kurulu ayrıca, ilişkili taraflar lehine verilen ve şirketin aktif toplamının yüzde 51.2'sine ulaşan 16.8 milyon TL tutarındaki kefaletlerin de Haziran sonuna kadar kaldırılmasını talep etti. Borsa, gazetenin denetim raporunun hazırlanması için de belgelerin bağımsız denetçiye ibraz edilmesi gerektiğine işaret etti. Taraf Gazetesi'nin 2012'de 2 milyon 224 bin lira olan net kârı, geçen yıl yüzde 32 azalarak 1.5 milyon liraya düşmüştü. Gazetenin borsadaki hisseleri 27 Eylül 2013'te 21.90 lira iken, yüzde 79 düşerek 4.61 liraya geriledi.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler