YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tan: Ulusalcılıkla, Türkiye Washington'ta teslim e
Tan: Ulusalcılıkla, Türkiye Washington'ta teslim e
Tan: Ulusalcılıkla, Türkiye Washington'ta teslim e
27 Mart 2008 / 19:22 Güncelleme: 28 Mart 2008 / 00:00

Kanala a Genel Yayın Yönetmeni ve yazar Alper Tan, sıcak gündemi çarpıcı bir analizle değerlendirdi. " Türkiye, ulusalcılık ve rejim bekçiliği kılıfı altında tekrar Washington’a teslim edilmek isteniyor." diyen Tan yine çok konuşulacak bir tesbitte bulunuyor:


"Türkiye Türklerindir sözünü gazetesine slogan edenler Türkiye’yi tüketmeye çalışıyor.""TEHLİKENİN FARKINDA MISINIZ" diyerek iktidarı, muhalefeti ve sivil toplum kuruluşlarını uyaran Tan'ın yazısı şöyle:


Hrant Dink suikastı yapılırken, Ergenekon’la birlikte jandarma ve polisin de içinden işbirlikçiler olduğu belirtiliyor.  12 Eylül darbesinin ürünü yasakçı ve Türkiye’yi içe kapatmak üzere kurgulanmış çağ dışı anlayışı yansıtan ve egemenliği millette gibi gösterip bazı kurumlara paylaştıran Anayasanın değişmesi engelleniyor. Amerikancı terör örgütü PKK’ya karşı Türkiye’nin kendi iradesi ve gücü ile yaptığı başarılı bir kara harekatı, ABD gölgesi düşürülerek tezyif edildi.


Statükonun esareti altında bulunan başörtüsüne özgürlük için 411 milletvekilinin “evet” demesi, “kaosun” gerekçesi olarak lanse edilip, bunun üzerinden karanlık senaryolar üretiliyor.


Her iki seçmenden birinin oyunu alarak iktidar olan parti için 27 Nisan bildirisindeki gerekçeler kadar ciddi(!) sebeplerle kapatma davası açılıyor.


Kapatma davasında yer alan, Cumhurbaşkanı Gül’e siyasi yasak isteyen gerekçe, Ergenekon Terör Örgütü üst yöneticisi olma gerekçesi ile tutuklanan İşçi Partisi’nin genel başkanının ofisinde bulunuyor.


Ulusalcı, Atatürkçü, Laikçi, rejimin yılmaz bekçisi İşçi Partisi’nin bilgisayarında Yargıtay binasına saldırı planlarının krokisi ortaya çıkıyor.


Ak Parti’yi kapatma davasında yer alan gerekçelerin bir kısmının HSYK başkanı tarafından hazırlandığı ortaya çıkıyor.


TSK’da kritik görevler yapmış bir generalin Cumhuriyet Gazetesi’ne bomba attırdığı, 17 Mayıs 2006’da Danıştay’a yapılan ve bir hakimin ölümüne yol açan ve ülkeyi sarsan, “dinci saldırı” süsü verilen saldırıyı azmettirdiği, bombaları bizzat kendisinin verdiği itiraf ediliyor.


Cumhuriyet gazetesinin imtiyaz sahibi İlhan Selçuk, Cumhuriyet gazetesine bomba attıran Ergenekon örgütünün fikri lideri olmaktan yargılanıyor.


Türkiye’nin en köklü üniversitesinin rektörü Kemal Alemdaroğlu, terör örgütü Ergenekon yöneticisi olmakla yargılanıyor.


Yüksek yargı kurumu Danıştay Başkanı Tansel Çölaşan, 1960 darbesini “devrim” olarak anıyor ve hukuku ortadan kaldıran askeri darbeye methiyeler diziyor.


Milletten oy alamayan ana muhalefet partisi CHP, iktidar partisini kapatma sürecini göbek atarak karşılıyor. Siyasetçiler halktan değil, asker veya yargı darbesinden medet umuyor.


Geçen yıl NOKTA Dergisi’nde yayınlanan ve 2004 yılında iki darbe atlattığımızı anlatan günlüklerin eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek’e ait olduğu kesinleşti.


ABD-Ergenekon-CHP-İP-bazı rektörler, bazı gazeteciler-darbeciler ve bazı ‘dava’cılar, bir kısım üniformalı siviller tarafından Türkiye, tekrar içine kapatılmak isteniyor.


Türkiye, ulusalcılık ve rejim bekçiliği kılıfı altında tekrar Washington’a teslim edilmek isteniyor.


Türkiye Türklerindir sözünü gazetesine slogan edenler Türkiye’yi tüketmeye çalışıyorlar.


Sivil toplum örgütü sıfatıyla açıklama yapanlar, birbirlerinin gölgesine sığınarak sadece ürkek ve o değilden, üstelik tam olarak ne istendiği belli olmayan mesajlar veriyorlar. Veya mesaj veriyormuş gibi yapıyorlar. Nereye çekersen çek.


Hükümetin bile bu hadiselerin gerçek boyutunun ve birbirleri ile ilişkisinin ne kadar farkında olduğu belli değil.


Daha ne diyelim bilmem.


Tehlikenin farkında mısınız?

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler