YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tamer Korkmaz Can Dündar'ı topa tuttu!
Gazeteci Yazar Tamer Korkmaz, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ı topa tuttu. Korkmaz, Charlie Hebdo baskınını günlerce haber yapan Cumhuriyet Gazetesi'nin Charlie Hill Katliamı karşısında neden sessiz kaldığını açıklamasını istedi.
Tamer Korkmaz Can Dündar'ı topa tuttu!
14 Şubat 2015 / 09:34 Güncelleme: 14 Şubat 2015 / 09:43

Tamer Korkmaz, "Can Dündar perde arkasından yönettiği gazeteyi artık resmen yönetiyor. Can Dündar'a sesleniyorum, zerre kadar haysiyeti varsa iki gündür bu olaya gözlerini neden kapadığını açıklasın. Demekki Cumhuriyet Gazetesi'nin İslam'la bir sorunu var. Charlie Hebdo karikatürlerini vereceksin ama bu olayı görmeyeceksin. Bu gazeteciliğe, dahası vicdana sığar mı?" dedi.

Korkmaz, sözlerine şöyle devam etti:

Asıl Havuz Medyası Cumhuriyet Gazetesi'dir

Bu olaylar gösteriyor ki artık maskeler düşüyor. Gazetenin başına ilk gün kaleme aldığı yazısında Havuz Medyası'ndan şikayet etti. Türkiye'de baronların yönettiği medyadan daha büyük bir havuz medyası var mı? En başta Cumhuriyet Gazetesi'nin kendisi havuz. 186 hissedarı olan bir Cumhuriyet Gazetesi ortaklığı var. İnan Kıraç, Mehmet Emin Karamehmet, Aydın Doğan, Turgay Ciner 2012'de ayrılmış ve böyle devam ediyor. İnan Kıraç'ın nüfuzu altında bir gazete.

Cumhuriyet provokasyonu

Can Dündar Köln Üniversitesi'nde yaptığı bir konuşmada, Charlie Hebdo tarzını bir baskının Cumhuriyet Gazetesine de yapılabileceğini düşündükleri için ellerinde silah ve sopalarla beklediklerini söyledi. Demek ki siz provokasyonu yapıp beklemişsiniz.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler