YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şükür,‘maça gülle gelin’ dememeliydi!
Şükür,‘maça gülle gelin’ dememeliydi!
Şükür,‘maça gülle gelin’ dememeliydi!
23 Nisan 2008 / 15:40 Güncelleme: 24 Nisan 2008 / 00:00

Kutlu Doğum Haftası’nın “bazı kesimler” tarafından kutlandığını sanan Fatih Altaylı ve “Derbide hatim mi indireceğiz şimdi?” diye soran Milliyet Yazarı Ercan Güven’e Gazeteci Yazar Ahmet Ünal mizahi bir üslupla cevap veriyor.


“Hakan Şükür’ü komisyona havale etmek de yetmez, mahkemeye verilmeli, muhtıra hazırlatılmalı, Anayasayı tağyir ve tebdil suçunun işlendiği kesinleştiğinden anayasal kurumlar harekete geçirilip Galatasaray Spor Kulubü de kapatılmalı…”Şükür ki Hakan var…


Hakan Şükür bugün (23 Nisan) Hürriyet (Kutlu Doğum Sahaya İndi), Milliyet (Galatasaray’da ‘dini mesaj’ krizi), Posta (Hakan Derbiye Dini Karıştırdı) ve Cumhuriyet (Futbolcudan dini mesaj) gazetelerinin manşetlerini kurtardı!


Ne demiş Hakan; “Herkes bu haftanın atmosferi içinde hareket etmeli. Allah kime nasip ederse o kazansın. Peygamberimize layık olmalıyız. İnşallah içinde bulunduğumuz Kutlu Doğum haftasına layık bir derbi olur. Küfürsüz ve temiz bir maç oynanır.” (Zaman Gazetesi).


Bu kadar açık bir mesajı bazı yorumcular anlayamayınca Hakan Şükür bir gün sonra şunları ekliyor: “Futbol sahalarında şiddete yer olmadığını, herkesin Peygamber Efendimizin davranışlarını örnek alarak hoşgörülü olunması gerektiğini ve derbi maçın şiddetten uzak bir şekilde sona ermesini dilediğimi anlattım.”


Ercan Güven yine de anlamamış, “Derbide hatim mi indireceğiz şimdi?” diye soruyor. İnsan ters köşeden bakınca, hep ‘müfteri’ konumuna düşebilir. Aynı gazetede köşedaşı Atilla Gökçe gibi, “Türk futbolunun tartışmasız bir numaralı oyuncusudur” diyecek ve adam gibi eleştirecek üsluptan nasipsiz. “Bir gün rejim sallanırsa, halk yerlerde yuvarlanırsa, bilin ki Hakan Şükür’ün bunda çok emeği olacaktır.” demeye dahi yelteniyor. Kutlu Doğum haftasında olmasak benim de içimden ağır bazı ifadeler geçiyor ama…


Ayıptır… ayıp! Tribünlerin koro halinde rakip tarafa ve hakeme küfür etmesini engellemeye çalışması mı sizi rahatsız ediyor. Her maç ardından yaşanan arbedeler, küfürleşmeler, yaralamaların yeniden ve yeniden mi yaşaması lazım…


Fair Play mesajları, centilmenlik taraftarın kalbine yerleştiğinde, karşılaşma sportmence yapıldığında ekmeğinizin elinizden gideceğinden mi korkuyorsunuz?


“Stada güllerle gelin” diyen Şükür, sallamalarınızı silahlarınızı alıp gelin mi demeliydi?


Biraz İnsaf… tribünde Allah ne verdiyse filtre kullanmadan kursağından boşaltmak mıdır taraftarlık?


Hayatınızı çatışma rantı üzerinden mi kazanıyorsunuz? Kavgalar, patırtılar biterse futbol üzerine yazamayacağınızdan mı korkuyorsunuz?


SORUŞTURMA YETMEZ MAHKEMEYE VERİLİM!


Fatih Altaylı eski kulübüne mektup göndererek soruşturma açılmasını istemiş.


Bakın ne diyor Altaylı: “Hakan Şükür’ün bir derbiyi Kutlu Doğum Haftası olarak bazı kesimler tarafından kutlanan bir hafta ile bağdaştırması son derece manidardır. Galatasaray’ın imajını ve toplumdaki algılanış biçimini derinden etkileyen bu durumun, bir komisyon tarafından incelenmesini arz ederim.”


Neymiş… Kutlu Doğum ‘bazı kesimler’ tarafından kutlanıyormuş.


Hangi kesimler; Diyanet İşleri Başkanlığı ve bütün Müslümanlar…


Adamların asıl derdi Kutlu Doğum. Hakan Şükür bahane kavga kültürü şahane…


Hakan Şükür’ü komisyona havale etmek de yetmez, mahkemeye verilmeli, muhtıra hazırlatılmalı, Anayasayı tağyir ve tebdil suçunun işlendiği kesinleştiğinden anayasal kurumlar harekete geçirilip Galatasaray Spor Kulubü de kapatılmalı…


Neyse… umarım derbi Kutlu Doğum’a yaraşan centilmenlikle sonuçlanır.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler