YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suç duyurusunun nedeni Dündar'ın bir kelimesi
ETÖ savcıları Dündar hakkında suç duyurusunda bulundu
Suç duyurusunun nedeni Dündar'ın bir kelimesi
11 Nisan 2009 / 13:11 Güncelleme: 11 Nisan 2009 / 00:00

Ergenekon soruşturmasının yürüten savcılar gazeteci Uğur Dündar hakkında suç duyurusunda bulundu. Dündar'la ilgili suç duyurusunun nedeni ekranda kullandığı bir kelime:


''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcıları tarafından da gazeteci Uğur Dündar hakkında suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi. Suç duyurusunun, Dündar'ın canlı yayında savcılar hakkında ''vasıfsız'' nitelemesini kullanması gerekçesiyle yapıldığı kaydedildi.


Adının Ergenkon iddianamesinde geçmesine sinirlenen Uğur Dündar, canlı yayında savcılara yönelik oldukça ağır ithamlarda bulunmuştu.


Öte yandan soruşturma kapsamında bir süre önce gözaltına alınarak serbest bırakılan emekli Tümgeneral Erdal Şenel'in ek ifadesi alındı.


Erdal Şenel'in, avukatıyla birlikte Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelerek, soruşturmayı yürüten yetkili Cumhuriyet savcılarına kendi isteğiyle ek ifade verdiği öğrenildi.


Bu arada, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcılarının üçüncü iddianameyi yazmaya başladıkları ve bu iddianamenin de ''Ergenekon'' olarak bilinen örgütün hücre yapılanmalarını kapsadığı belirtildi.

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler