YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
STV spikerine hakaret davası
Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretlerde bulunan Samanyolu TV spikeri Asım Yıldırım'a dava açılıyor.
STV spikerine hakaret davası
19 Aralık 2014 / 11:00 Güncelleme: 19 Aralık 2014 / 16:11

Asım Yıldırım, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Ey Recep T” diye seslenerek “Allah belanı versin” dedi.

Ağır hakaretler

Beddualarına küfür ve hakaretler de ekleyen Yıldırım, Erdoğan için “Pers uşağı, ikinci evci, şaklaban, şizofren, hırsız, vatan haini, sahtekar, yamuk, dindar görünümlü vahşi” ifadelerini kullandı. Yıldırım daha sonra büyük tepki çeken sözlerini “STV’den uyarı aldım” deyip sildi.

AK Parti Genel Merkezi Hukuk Müşaviri Avukat Ali Özkaya ise Twitter sayfasından Asım Yıldırım’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaretten suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

İşbaşaran tutuklanmıştı

Asım Yıldırım’ın küfür ve hakaretleri sonrası çok sayıda Twitter kullanıcısı eski AK Parti milletvekili Feyzi İşbaşaran’ın Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanmasını hatırtlattı. Bir soruşturma kapsamında hakkında yakalama emri çıkarılan eski AK Parti Milletvekili Fevzi İşbaşaran, Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ilçede bulunan bir otelde gözaltına alınmak istenmesi sırasında, polisleri kapıda bekleterek odasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik küfür ve hakaret içeren tweetler atmıştı.

YENİ TÜRKİYE
 // Hasan YALSIZUÇANLAR
Bu Asım çok bozulmuş yaa zaten bir halta benzemiyordu kökten gitmiş yalaka....
19 Aralık 2014 Cuma 12:56
12:06
 // Metin
Cumhurbaşkanı'na hakaret küfür cezasız kalmamalı...
19 Aralık 2014 12:06
edep yahu
 // zeki
Küpün içinde ne varsa dışınada o yansır....
19 Aralık 2014 Cuma 11:34
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler