YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sözde Ermeni Soykırımı yalanının bilinmeyenleri 'Dünden Yarına' belgeselinde
Cüneyt Polat'ın hazırlayıp sunduğu 'Dünden Yarına' belgeselinde Ermeni soykırımı meselesi ele alınıyor. 'Dünden Yarına' cumartesi akşamı saat 21:15'te Kanal A'da.
Sözde Ermeni Soykırımı yalanının bilinmeyenleri 'Dünden Yarına' belgeselinde
03 Haziran 2016 / 16:00 Güncelleme: 03 Haziran 2016 / 18:07

Her bölümünde ilginç ve çarpıcı konuların ele alındığı Dünden Yarın'a da bu haftanın konusu sözde Ermeni soykırımı...

Sözde Ermeni Soykırımı konulu belgeselde ne anlatılacak?

Yıllar yılı Türkiye’nin önüne çıkarılan ve kabullenmesi için baskı yapılan bir konudur sözde Ermeni soykırımı hikayesi. Sözde diyoruz, çünkü biliyoruz ki bu ülke topraklarında dedelerimiz böylesi bir soykırımı yapmadı. Aslını isterseniz hiçbir Müslüman topluluk dünyanın hiçbir yerinde, tarihin hiçbir döneminde soykırım denen vahşiliği yapmadı. Ancak gelin görün ki Müslümanların ve özelde Türklerin maruz kaldığı onlarca soykırımı delilleriyle ispatlamak mümkün.

Evet 1915 yılında bir tehcir yani zorunlu göç yaşanmıştır. Bunun altında savaş bölgeleri ve civarında ayaklanan Ermeni çetelerin ordumuza ve askerimize verdiği zararlar yatmaktadır. İşin en acı yanı da 21. Yüzyılın ilk çeyreğinde, kimi cahillikten kimi de emperyal odakların uşağı olan şahıslar, oluşturmaya çalıştıkları algı operasyonlarıyla, geniş kitleleri böyle bir olayın yaşandığına inandırmaya çalışmaktadırlar. Yazdıkları, söyledikleri ve kurguladıklarıyla resmen diasporaya ve taşnak komitacılara zemin hazırlamaktadırlar…

Emperyal batılılar yıllar yılı bu hikayeyi koz olarak kullanarak Türkiye’yi sıkıştırma yolunu seçtiler. Birileri sıkıştırırken diğerleri biz sizin yanınızdayız diyerek kimi menfaatler elde ettiler. Ancak ne zaman ki Türkiye arşivleri açalım, belgeleri ortaya dökelim dedi bir anda diasporada ve lobilerinde duraksamalar yaşandı. Argümanları çökmeye başladıkça yeniden şiddete yöneldiler. Bu tabi ki onlara bir şey kazandırmayacak. Bu yalanlar manzumesi onlara hiç fayda sağlamayacak. Sadece 24 Nisanlarda birkaç saat nümayiş yapıp dağılacaklar. Ancak Türkiye bu olayla ilgili gerçekleri ortaya koymalı ve bu işi tehdit unsuru olmaktan çıkarmalıdır.

 

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler