YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sözcü'nün boğaz kesme yalanına soruşturma!
Sözcü'nün boğaz kesme yalanına soruşturma!
17 Temmuz 2016 15:24
Sözcü'nün vatandaşların bir askerin boğazını keserek öldürdükleri yönündeki haberinin yalan çıkması üzerine soruşturma açıldı.

15 Temmuz'da FETÖ/PDY mensubu askerlerin başlattığı darbe girişimi sırasında Boğaz Köprüsü'nde darbeci askerlere tepki gösteren bir grup tarafından bir askerin boğazının kesilerek öldürüldüğüne ilişkin haberler yalan çıktı.

YALAN HABERLE DARBEYE YARDIM ETTİLER!

Sözcü Gazetesi'nde 16 Temmuz'da yer verilen haberdeki fotoğrafın 2013 yılında Suriye'deki çatışmalar sırasında çekildiği belirlendi.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Ali Doğan söz konusu haberin silahlı isyan hareketine kalkışan asker şahısların eylemlerinin desteklenmesi anlamına geldiği, bu kişilerle ilgili toplumda mağduriyet görüntüsü oluşturulmaya çalışılmasında malzeme olarak kullanıldığı iddiasıyla Sözcü Gazetesi internet sitesi yetkilileri ve bu gerçeğe aykırı haberi sosyal medyada paylaşan, böylece silahlı isyan hareketinin devamını kolaylaştıran kişiler hakkında re'sen dosya oluşturdu.

SAVCIYA İFADE VERECEKLER!

Soruşturmanın Türk Ceza Kanunu'nun; 'Türkiye Cumhuriyeti'ne silahlı isyana yardımda bulunarak suçun icrasını kolaylaştırmak', 'suçu ve suçluyu övmek', 'kanunlara uymamaya tahrik' ve 'basın yoluyla bu suçları işlemek' maddeleri çerçevesince yürütüleceği öğrenildi.

Sözcü Gazetesi internet sitesi yetkilileri ve diğer şüphelilerin hafta içi ifade için savcılığa davet edilecekleri öğrenildi.

caniler...
 // Metin Irmak

Darbenin arkasında olmak ,darbeyi kolaylaştırıcı aslı astarı olmıyan,fütürsüzça yayınlar yapanlar, en az darbeci caniler kadar sucludurlar.Artık bu saatten sonra bunlara, aman batılılar ne der sonrayı bir tarafa bırakıp, anında mudahale edip,en ağır ceza verilmelidir.Bu satılmışlara,meydan boş bırakılmamalıdır......
17 Temmuz 2016 Pazar 19:13
 // Ömer
bu gibi yahudi finansmanıyla kin,nefret ve ayrıştırma için her türlü yalana iftiraya başvurarak yayın yapan siyonist kulu zavalılara "yahudi uşağı” demek suç mu? bir komutan bir yargıç bir bilim insanı nasıl bir şarlatana kayıtsız şartsız biat edebilir? Fransadaki olaydan sonra büyük olaylara hazırlıklı olmalıyız diye bir msj yazılmışti. Bazı kurumlardaki ziyaret trafiği hiç mi hiç masumane ziyaretler olmadığına şahit olduk...
17 Temmuz 2016 18:41
Medya teröristleri !
 // Rasim DUMAN
Bu kadar demokrasi onlara çok fazla geldi. Asparagas, yalan, uydurma haber yapmayı, insanlara iftira atmayı, hakaret etmeyi, fitne/fesat çıkarmayı, mikserlik yapmayı "gazetecilik-televizyonculuk" zânnettiler ! Çok ve aşırı "zıpladılar" ! Artık bugün de onlara el atılmayacak ise, daha ne zaman el atılacak!? Yani iş gene vatandaşa mı düşüyor, bir de gidip orayı mı basalım ?! İşledikleri suçlar sabit, isbatlı ve şâhitli ; daha ne bekleniyor ?!...
17 Temmuz 2016 Pazar 17:45
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler