YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sözcü ve Hürriyet'ten skandal çarpıtma!
Aydın Nazilli'de bir kız öğrenci, terör propagandası yaptığı gerekçesiyle KYK yurdundan atıldı. Sözcü ve Hürriyet gazeteleri, internet sitelerinden inanılmaz bir çarpıtmaya imza attı.
Sözcü ve Hürriyet'ten skandal çarpıtma!
16 Mayıs 2016 / 22:22 Güncelleme: 16 Mayıs 2016 / 22:23

Aydın’ın Nazilli ilçesinde bir kız öğrencinin Kürtçe konuştuğu için KYK yurdundan atıldığını iddia eden iki gazete adeta açık açık terör propagandası yaptı.

Sözcü haberi “Ailesiyle Kürtçe konuştuğu için bursu kesilip yurttan atıldı iddiası” başlığıyla verirken, Hürriyet ise “Kürtçe konuştu, başına gelmeyen kalmadı” başlığını kullandı. İki gazete de KYK'dan gelen açıklama üzerine başlıklarını değiştirdi.

Hürriyet ve Sözcü'ye ek olarak, aynı çarpıtmayı IMC, T24, Birgün gibi yayın organları da yaptı.

TERÖR PROPAGANDASI YAPMIŞ, ODA ARKADAŞLARINI TEHDİT ETMİŞ

Ancak kız öğrenciyle ilgili gerçek KYK’nın yaptığı resmi açıklamanın ardından ortaya çıktı.

Kredili Yurtlar Kurumu, kız öğrencinin Kürtçe konuştuğu için değil, yurttaki diğer öğrencilere terör propagandası yaptığı ve onları tehdit ettiği için yurtla ilişiğini kesildiğini belirtti.

Propaganda ve tehdit anına güvenlik görevlisinin de şahit olduğu bilgisini veren KYK, öğrencinin konuyla ilgili savunmasının alındıktan sonra yurtla ilişiğinin kesildiğini vurguladı.

KYK’nın açıklamasında şöyle denildi:

Kurumumuz ile ilgili çeşitli basın-yayın organlarında yer alan haberler hakkında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Son günlerde bazı basın-yayın organlarında, Aydın’ın Nazilli İlçesinde Kurumumuza bağlı İsabeyli Kız Öğrenci Yurdunda kalan Pınar Çetinkaya adlı öğrencinin, ailesiyle telefonda Kürtçe konuştuğu için yurttan atıldığı ve bursunun kesildiği iddia edilmektedir.

Pınar Çetinkaya adlı öğrencinin, Hakkari'de oturan ailesiyle telefonda Kürtçe konuştuğu için yurttan atıldığı yönündeki ifadeleri kesinlikle doğru değildir ve asıl gerçeği saptırmaya yöneliktir.

Pınar Çetinkaya adlı öğrenci 17.03.2016 saat 23:40 sularında Kurumumuza ait Aydın Nazilli'de bulunan İsabeyli Kız Öğrenci Yurdu'nda aynı odada birlikte kaldıkları oda arkadaşları ile tartışarak, devletimiz ve güvenlik güçlerimiz hakkında hakaretlerde bulunmuş, bölücü terör örgütünün propagandasını yapmıştır. 

Oda arkadaşlarının kendisini uyarması üzerine onlara yönelik de tehditlere varan ifadeler kullanmıştır. Tartışma sırasında seslerin yükselmesi üzerine yurtta görevli güvenlik görevlisi odaya girerek tartışmalara şahit olmuştur. 

Pınar Çetinkaya adlı öğrencinin alınan savunması, diğer öğrencilerin şikâyetleri ve yürütülen soruşturma neticesinde bölücü terör örgütü propagandası yapmak, devletimize, askerimize ve polisimize hakaret etmek ve yurtta düzeni bozmaktan ötürü Kurumumuzla ilişiği kesilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

HABER7

Vazife
 // Boğaçhan
Bu konuda hepimize görev düşüyor. Bunun gibi hainleri en kısa zamanda ilgili merciye bildirmek herkesin vazifesidir. Terör sadece dış destekle değil, böyle alçaklarla bugünlere kadar geldi. Bunları her fırsatta teşhir etmek ve dışlamak lazım....
17 Mayıs 2016 Salı 11:20
 // Oktay
Bu tür insanları okullarda üniversite de, yurtlarda barındırmıcan.Ortalığı bunun gibi hainler karıştırıyorlar....
17 Mayıs 2016 07:50
 // İsmail
Bu ne üdüğü belirsize Yapılacak tek şey var ama.......
16 Mayıs 2016 23:30
MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler