YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sözcü Gazetesi'nden 'pes' dedirtecek haber
Sözcü Gazetesi'nden 'pes' dedirtecek haber
19 Eylül 2013 12:21
Müslümanlara yönelik yaptığı hakaretvari yayınlarla bilinen Sözcü Gazetesi bugünkü manşetinde başörtülü bir öğretmenin giyimini bakın nasıl çarpıttı.

Balıkesir'in Ayvalık İlçesi Küçükköy Beldesi'ndeki Macit Ataklı İlköğretim ve Ortaokulu'na bir süre önce eş durumundan atanan Türkçe öğretmeni Elif Kısa'nın okula tesettür kıyafetiyle gelmesi bazı medya kuruluşlarını rahatsız etti.

28 Şubat haberciliği devam ediyor 

Haberi, 28 Şubat sürecindeki habercilik anlayışıyla okurlarına servis eden bazı gazeteler başörtülüler için yine hakaretvari, küçümseyici ifadeler kullandı.

Her seferinde Müslümanlara kinini kusan Sözcü Gazetesi bu medya kuruluşlarının başında yer alıyor. Sözcü bugün manşetten duyurduğu haberinde okula başörtüyle gelen Elif öğretmen için inanılmaz ifadeler kullandı.

''Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde sonunda bunu da gördük'' manşetiyle verilen haberde, 'San­ki Ara­bis­tan' 'Tür­ki­ye Cum­hu­ri­ye­ti­'n­de akıl­la­ra dur­gun­luk ve­re­cek bir man­za­ra' 'İktidar, la­ik Tür­ki­ye Cum­hu­ri­ye­ti­'n­de eği­ti­min çi­vi­si­ni çı­kar­dı' şeklinde ifadeler yer aldı.
Dindar nesil için dindar öğretmen atadılar gibi alaycı ifadelerle verilen haber büyük tepki topladı.

Milli Eğitim Müdürü'nden tokat gibi cevap

Ayvalık ilçe Mil­li Eği­tim Mü­dü­rü Er­kan Bi­len konuya ilişkin yaptığı açılamada; "E­ği­tim Bir-Se­n'­in okul­la­ra ser­best kı­ya­fet­le git­me uy­gu­la­ma­sı var. Öğ­ret­men ar­ka­da­şı­mız ay­nı sen­di­ka­ya ka­yıt­lı. Bi­zim için kı­lık kı­ya­fet­ten çok bir öğ­ret­me­nin öğ­ren­ci­si­ne kat­ma de­ğer ola­rak ve­re­ce­ği önem­li­di­r" de­di.

sozcu.jpg

HABER7

MEDYA Kategorisindeki Diğer Haberler